طراحي سايت ارزان

طراحي سايت ارزان به كمك سيستم هاي مديريت محتوا از جمله وردپرس ، جوملا و …. امكان‌پذير است.

گروه مهندسي وب داران به كمك متخصصين برنامه نويسي php خود مي‌تواند اين گونه پروژه‌ها را به خوبي انجام دهند و طراحي سايت ارزان شما را با استفاده از انواع سيستم هاي مديريت محتوا و در راس آن ها وردپرس به خوبي طراحي كند.

اگر شما هم قصد داريد كسب و كار خود را از حالت سنتي خارج كنيد و يا به دنبال راه اندازي كسب و كار اينترنتي هستيد مي‌توانيد طراحي سايت ارزان را با تيم تخصصي وب داران تجربه كنيد.

سئو و بهينه سازي
سئو و بهينه سازي وب سايت موجب افزايش رتبه سايت در موتورهاي جستجو مي شود و يكي از ارزان ترين روش ها در بازاريابي ديجيتالي محسوب مي‌شود.

يكي از ويژگي‌هاي خوب سايت هاي ارزان اين است كه سئو و بهينه سازي مي تواند به خوبي روي آن ها انجام پذيرد.

در حقيقت شما به كمك سئو و طراحي سايت ارزان مي توانيد با يك سرمايه كم يك كسب و كار اينترنتي راه اندازي كنيد و شروع به فروش كالاها و خدمات خود كنيد.

امروز در كشور ما اهميت استفاده از اينترنت روز به روز در حال افزايش است و بالا رفتن سواد عمومي در جامعه شاهد اين هستيم كه اهميت استفاده از گوگل در جستجوها به شدت رو به افزايش است.

در اين صورت اگر شما بتوانيد به كمك سئو و بهينه سازي وب سايت بر روي كلمات كليدي حوزه كسب و كار خود در گوگل رتبه داشته باشيد مي توانيد از اين طريق مشتريان زيادي را جذب كنيد و كسب و كار خود را متحول كنيد.

البته بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه بهينه سازي به هيچ وجه كار آساني به شمار نمي رود و مستلزم رعايت فاكتورهاي بسياري مي باشد كه نياز به متخصصين سئو و بهينه سازي طراحي سايت دارد.

قالب هاي آماده
يكي از روش هاي طراحي سايت ارزان استفاده از قالب هاي آماده مي باشد.

استفاده از قالب هاي آماده در طراحي وب سايت موجب مي‌شود شما در مدت زمان كوتاهي بتوانيد سايت خود را راه اندازي كنيد و اين كار توسط متخصصين وب داران در كمترين زمان ممكن انجام مي‌شود.

در حقيقت قالب هاي آماده معمولاً قالب هايي هستند كه به صورت رايگان و يا با قيمت پايين در اينترنت موجود است و شما مي توانيد با استفاده از آن يك طراحي سايت ارزان را داشته باشيد.

بايد توجه داشته باشيد كه قالب هاي آماده انواع مختلفي دارند و شما بايد با توجه به حوزه فعاليت كاري خود از آن ها در طراحي وب سايت استفاده كنيد تا بتوانيد بيشترين بازخورد را داشته باشيد.

اينكه طراحي وب سايت شما نياز به چه قالبي براي راه اندازي داشته باشد نياز به آناليز و بررسي دارد.

شما به كمك گروه تخصصي وب داران مي‌توانيد خيال خود را از بابت اين موضوع راحت كنيد و تنها كاري كه نياز به انجام دادن داريد اين است كه كار را به متخصصين ما واگذار كنيد تا بتوانيد در كمترين زمان ممكن بيشترين بازخورد را براي كسب و كار خود داشته باشيد.

البته تيم ما استفاده از اين نوع قالب ها را به شما پيشنهاد نمي كند ولي خوب اين يك روش بسيار ارزان براي ورود به دنياي كسب و كار اينترنتي مي باشد و مي توان گفت براي افراد مبتدي گزينه مناسبي به حساب مي آيد.

طراحي وب سايت ارزان با نازل ترين قيمت.......

ادامه مطلب در لينك زير ......

https://webdaran.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d8%a7%d9%86/


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

بازاريابي محتوا و ارتباط آن با سئو

بازاريابي محتوا چيست؟ بازاريابي محتوا را مي توان يكي از تكنيك هاي مدرن بازاريابي در سطح اينترنت به حساب آورد.

 

عمر اين نوع بازاريابي بسيار بيشتر از عمر اينترنت مي باشد و از زمان انسان هاي غار نشين آغاز شده است و با پيشرفت انسان به رشد و تكامل رسيده است.
بازاريابي محتوا با توجه به فضايي كه در آن منتشر مي شود متفاوت است اما همه تكنيك هاي بازاريابي محتوا يك نقطه مشترك دارند كه كيفيت محتوا مي باشد.
بازاريابي محتوايي يك استراتژيك براي بازاريابي محسوب مي شود كه روي توليد و توزيع محتوا تمركز دارد كه مي تواند يك مخاطب را هذف قرار داده و جذب خود كند . در مرحله بعد فرايندي نياز است كه فرد جذب و حفظ شده را با بكار گيري راهكاري هاي به يك مشتري تبديل كنيم.

بازاريابي محتوا
به زبان ساده مي توانيم بازاريابي محتوايي را همان هنر ارتباط با مشتري بلقوه محسوب كنيم. شما به واسطه اين روش مشتريان خود را آموزش مي دهيد و در اين ميان محصولات و خدمات خود را به آن ها معرفي ميكنيد و در نهايت آن ها را به يك مشتري دائمي براي محصولات خود تبديل ميكنيد.
شما با اشتراك گذاري مطالب مهم و كاربري كه مرتبط با نياز كاربران تان است سرعت تبديل شدن يك كاربر به يك مشتري وفادار را افزايش مي دهيد . سايتي همچون ديجي كالا با استفاده از كانتنت ماركتينگ توانست به موفقيت برسد.
بازاريابي محتوا پيش تر از اين توسط بزرگ ترين كمپاني ها در سطح جهان انجام شده و نيز در حال انجام مي باشد كه اين خود نيز نشانگر اهميت بالاي بازاريابي محتوايي است .

بازاريابي محتوا بدون محتواي با كيفيت امكان پذير نمي باشد.

مهم نيست كه از چه طريقي اقدام به بازاريابي مي كنيد اما در هر صورت توليد محتوا بازاريابي دروني كسب و كار و سازمان شمارا تشكيل مي دهد. همواره بايد برروي كيفيت محتواي توليدي خود توجه ويژه اي داشته باشيد تا از اين طريق بتوانيد رضايت مشتريان خود را جلب كنيد . تا زماني كه محتواي شما كيفيت مناسب را نداشته باشند كاربران از مطالعه محتواي توليدي شما ناراضي خواهند بود.

اهداف بازاريابي محتوايي

افزايش آگاهي در مورد محصولات: علاوه بر تمركز برروي برند سازي و افزايش شهرت تجاري خود نياز است كه همواره محصولات خود را براي عموم معرفي كنيد . اين هدف در طراحي سايت فروشگاه اختصاصي شديدا بايد مورد توجه قرار بگيرد تا شما بتوانيد به فروش بالايي برسيد. در هنگام معرفي محصولات خود نياز است در مورد آنها توضيح هات تكميلي به همراه ويژگي هاي محصول را بيان كنيد تا بتوانيد از اين طريق مشتري را جذب محصول خود كنيد.

افزايش آگاهي نسبت به برند شما: هر كسب و كاري كه آغاز به كار مي كند از همان ابتداي آغاز به كار بايد به فكر معرفي خود به ديگران باشد. نام برند خود را همواره بايد به گوش مخاطبان خود برساند كه برندينگ ناميده مي شود .

ايجاد وفاداري: كيفيت محتواي توليدي شما هرچقدر بالا باشد و براي مخاطب مفيد واقع گردد وفاداري او نسب به شما بيشتر خواهد بود. همواره بايد توجه خاصي به اين موضوع داشته باشيد تا بتوانيد روابط موثر و قوي با مخاطبان خود داشته باشيد. آناليز محتوا به شما كمك خواهد كرد تا كيفيت محتواي خود را مورد سنجش قرار دهيد تا از اين طريق بر روي كيفيت محتواي خود تسط كافي داشته باشيد.

افزايش فروش: قطعا بايد بازاريابي محتوايي يك ثمره اي داشته باشد . تمامي كسب و كار ها در دنيا تمركز خود را برروي فروش محصولاتشان قرار داده اند. از اين رو به سراغ توليد محتوا مي روند تا از اين طريق مخاطبان خود را هدف قرار داده و آنها را به يك مشتري براي خود تبديل كنند. ديوار و يا شيپور را ميتوان موفق ترين سايت هاي داخلي براي رغايت اين مسئله دانست. بازاريابي محتوايي به صورت مستقيم و غير مستقيم بر روي فروش شما تاثيرخواهد داشت پس توجه كافي نسبت به كيفيت محتواي توليدي خود داشته باشيد.

 

ارتباط سئو و بازاريابي محتوا

برخي از متخصصين بر اين باور هستند كه سئو و بازاريابي محتوا دو امر مجزا از يك ديگر هستند . اما هر دو اين ها دو زوج مناسب و ايده آل براي موفقيت هر كسب و كاري در اينترنت محسوب مي شوند . در حقيقت سئو بدون محتواي با كيفيت و محتواي با كيفيت بدون سئو هيچ گونه معنا و مفهومي ندارند . توليد محتوا يك نقش قابل توجه در موفقيت شما در سئو خواهد داشت . بازاريابي محتوايي نيز مي تواند علاوه بر جذب مخاطب و بازديدكننده براي سايت شما ، تاثير مثبتي نيز در فروش شما داشته باشد .

سئو و بازاريابي محتوا
تصور كنيد يك محتواي با كيفيت و اختصاصي توليد كرده ايد ، اما هيچ كدام يك از فاكتورهاي سئو و بهينه سازي را در اين مقاله رعايت نكرده ايد . يا تصور كنيد يك وب سايت با جايگاه هاي بسيار مناسب در نتايج گوگل داريد و سئو و بهينه سازي سايت برروي آن پياده شد است ولي هيچ گونه توليد محتوايي ندارد . آيا ممكن است ؟

تكنيك هاي بازاريابي محتوا
خيلي از افراد سوال دارند كه چگونه بازاريابي محتوا كنيم ؟ پاسخ اين سوال بسيار ساده است . با توليد و انتشار محتواي با كيفيت ، اختصاصي و غني كه نياز هاي يك كاربر را برطرف ساخته به طور كلي اگر براي كاربر خود فعاليت كنيد رتبه هاي بالا نيز در پي آن به شما مي رسد اين اصل را مي توان در سنجش به خوبي مشاهده نمود و به تمامي سوالاتي كه در ذهن كاربر مي باشد پاسخ دهد.

۱- بازاريابي محتوا با استفاده از وبلاگ نويسي
يكي از محبوب ترين شيوه هاي بازاريابي محتوا را مي توان وبلاگ نويسي بيان كرد. در چند سال گذشته تمامي فروشگاه هاي اينترنتي ، شركت هاي صنعتي، شركت هاي ارائه دهنده خدمات هاست، شركت هاي طراحي سايت و ….. از اين شيوه به خوبي استفاده كرده اند . وبلاگ ايراني طرح نيز نمونه اي قدرتمند و حرفه اي از وبلاگ ها مي باشد كه از تكنيك بازاريابي محتوايي براي جذب مخاطب و افزايش فروش خود بهرمند مي باشد .

۲- معرفي تخصصي محصولات و خدمات
به صورت معمول صفحات ارائه محصولات به عنوان صفحات لنديگ در تبليغات به كار برده مي شوند . از اين رو شما مي توانيد با توليد محتواي با كيفيت در اين صفحات و معرفي بهتر مزايا و معايب اين محصول به كاربر شانس خود را براي جذب مشتري و افزايش اعتماد مشتري نسبت به محصول افزايش دهيد .
در يك فروشگاه اينترنتي همچون ديدستان جلب اعتماد مشتري به معناي افزايش فروش است و توليد محتوا يكي از ارزان ترين و راحت ترين راه ها براي جلب اعتماد مشتريان مي باشد.

۳-بازاريابي محتوايي با استفاده از تكنيك | چطور | و |چگونه |
چطور و چگونه دو كلمه اي هستند كه به صورت دائمي در ذهن هر شخص قرار دارد و هميشه در ابتداي هر سوال اشخاص قرار دارد . اين دو كلمه به صورت دائمي مي توانند بعد از خود كلمات ديگري را داشته باشند كه در نهايت به يك سوال در ذهن افرار نقش يابد.
تكنيك پاسخ به سولات يكي از تكنيك هاي قديمي براي جذب افراد مي باشد. شما هر چقدر به سوالات بيشتري پاسخ دهيد مخاطبان بيشتري را جذب خود خواهيد كرد.

 

نكاتي در توليد محتواي مناسب
انتخاب كلمه كليدي مناسب در توليد محتوا
انتخاب كلمه كليدي مناسب در هنگام توليد محتوا همواره يكي از دغدغه هاي اصلي نويسندگان مطالب مي باشد . همچنين انتخاب كلمه كليدي يكي از اصلي ترين و مهم ترين موارد مي باشد كه بايد در هنگام توليد محتوا به آن توجه داشته باشيم . انتخاب كلمه كليدي مناسب مي تواند راه موفقيت را كوتاه تر كند سايت ايسنا مهم ترين اصل موفقيت خود را انتخاب كلمه كليدي مناسب مي داند .همواره ليستي از كلمات كليدي مرتبط با كسب و كار خود را تهيه كنيد و ازآن ها در تيتر اصلي و در تيتر هاي داخلي استفاده كنيد.

توليد محتواي داراي مخاطب زياد
هميشه سعي داشته باشيد موضوعاتي را انتخاب كنيد كه داراي جذابيت براي مخاطبين باشند و در نهايت محتواي خود را براي آن موضوع توليد كنيد. محتواي جذاب داراي مخاطبين زيادي خواهند بود و از اين طريق مي توانيد اقدام به جذب ترافيك براي وب سايت خود كنيد.

طول محتواي توليد شده
يكي از فاكتورهاي سئو طول محتوا مي باشد . طول محتواي با كيفيت همواره بايد بيش از ۳۰۰ كلمه باشد . صفحات اينترنتي كه داراي محتوايي كمتر از اين مقدار مي باشند ارزش و اعتباري براي موتور جستجوي گوگل نخواهند داشت . در طراحي سايت رعايت اين اصل بسيار مهم است چون بعضي اوقات متن خبر ها كوتاه است و شما بايد آن را به حداقل تعداد كلمات مجاز برسانيد چرا كه اين صفحات اطلاعات كمي را به مخاطبين منتقل مي كنند و گوگل هميشه سعي بر اين دارد كه مخاطبين به اطلاعات مفيد و تكميلي دسترسي داشته باشند.

كيفيت محتواي توليدي
عدم استفاده از مطالب كپي يكي از اصلي ترين موارد براي جلب نظر مخاطبان مي باشد و همچنين در سئو سايت تاثير مثبتي دارد . همواره در تلاش باشيد تا ايده هاي جديد و جذاب براي توليد محتوا داشته باشيد . پيشنهاد ما استفاده از موضوعات و مواردي مي باشد كه در كسب و كار شما و در هنگام ارتباط با مشتريانتان تجربه مي كنيد استفاده كنيد.


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

چگونه سئوي سايت خود را بهبود دهيم ؟

بهبود سئو سايت يك روش بازاريابي ديجيتال است.محتواي خوب، استفاده از كلمات كليدي، فعاليت در شبكه هاي اجتماعي موجب بهبود سئو سايت مي شود.

 

يكي از روش هاي بازاريابي ديجيتال، بهره گيري از سئو يا بهينه سازي سايت مي باشد. با كمك بهبود سئو سايت مي توانيد رتبه سايت خود را در گوگل افزايش دهيد؛ به اين ترتيب بازديد از سايت شما افزايش پيدا مي كند و در موتورهاي جست و جو نظير گوگل معروف خواهيد شد. سئو كردن سايت بسيار گسترده است و تنها محدود به كار داخل سايت نمي باشد و به فعاليت هاي كه در بيرون از سايت و در محيط وب انجام مي پذيرد، نيز مربوط مي باشد.
كاربران در بهبود سئو سايت، نقش قابل توجهي دارند؛ زماني كه يك كاربر از سايتي مثل نماشا راضي باشد، براي مدت زمان زيادي در آن مي ماند و همچنين دوباره نيز به همان سايت بر خواهد گشت. افزايش رتبه سايت نقش اساسي در معرفي يك برند داراست. به دليل اهميت زياد و تاثيرگذار سئو، در اين مقاله ما بر آن شديم تا با آموزش سئوي سايت به شما دوستان عزيز، بتوانيد برند خود را از طريق دنياي مجازي به ديگران معرفي نماييد. در ادامه تعدادي از روش هايي كه براي سئو كردن سايت مورد استفاده قرار مي گيرد، بيان شده است.
تمركز بر روي كلمات كليدي براي بهبود سئو سايت

يكي از راههايي كه موجب راهنمايي كاربران به سايت شما مي شود، استفاده از كلمات كليدي خوب و متناسب با محتواي سايت است. جالب است بدانيد كه مديران سايت ورزش 3 اولين و مهم ترين قدم براي موفقيت سايت خود را انتخاب كلمات كليدي منسب مي دانند. بعد از انتخاب كلمات كليدي مناسب، بايد بر روي آنها تمركز نماييد و متني مناسب كه در آن از اين كلمات استفاده شده است، بنويسيد و در سايت خود آپلود نماييد. اين كار سبب مي شود كاربران تمايل بيشتري براي سر زدن به سايت شما داشته باشند.

 

خريد بك لينك

بك لينك به پيوندي گفته مي شود كه از سايتي به سايت ديگر زده مي شود. خريد بك لينك در گذشته بسيار موسوم بود و سايت هايي كه از رتبه بهتر سئو برخوردار بودند، به سايت هاي ديگر يك لينك مي فروختند. بايد توجه دشات كه اين اصل تاثير بسيار خوبي در بهينه سازي وب سايت دارد اما هم اكنون گوگل اين كار را برخلاف سياست هاي خود دانسته است و به عنوان يك تخلف براي سايت شناسايي مي كند. استفاده از بك لينك بايد به صورت كاملا طبيعي انجام گيرد كه توسط گوگل به عنوان لينك بد شناسايي نشود. لينك شدن سايت شما در تمام صفحات سايت مقابل، فقط لينك كردن صفحه اصلي سايت، لينك شدن سايت شما در سايت غير مربوط و ... از عواملي است كه بك لينك را به عنوان لينك بد شناسايي مي كند و سبب مي شود كه گوگل به سايت شما نمره ي منفي بدهد. بنابراين اگر دوست داريد كه براي بهبود سئو سايت خود حتما بك لينك خريداري نماييد، حتما نكات لازم را در نظر بگيريد.
بهبود سئو سايت با رپورتاژ آگهي

رپورتاژ آگهي نوعي متن است كه به منظور بيان فعاليت هاي سايت شما، اهداف و محصولات آن توسط شما يا شخص ديگري نوشته مي شود و در سايتي معتبر با رتبه بالا آپلود مي گردد. اين متن در واقع تبليغي براي فعاليت و سايت شما مي باشد و به گونه اي نوشته مي شود كه تبليغي بودن آن مشخص نباشد. از طريق لينك هايي كه درون متن قرار داده مي شود، سايت و برند شما تبليغ خواهد شد. صاحب سايت نيز هزينه اي را براي قرار دادن اين متن تبليغاتي درون سايت خود، از شما خواهد گرفت. اين نوع آگهي ها را مي توانيد در سايت ايسنا مشاهده فرماييد .رپورتاژ آگهي در سايت هاي خوب و معتبر، موجب افزايش چشمگير سئوي سايت شما خواهد شد؛ اگر سايتي كه رپورتاژ در آن قرار مي گيرد، هم موضوع سايت شما باشد، اين تاثير چند برابر خواهد شد. البته اين موضوع را در نظر بگيريد كه سايتي كه انتخاب مي نماييد، بايد داراي ويژگي هاي قابل قبولي از نظر سئو باشد، چون انتخاب سايت نامناسب نه تنها موجب از دست رفتن سرمايه مي گردد، بلكه اعتبار سايت شما را نيز زير سوال خواهد برد.

 

استفاده از تصاوير و فيلم براي بهبود سئو سايت

امروزه فضاي مجازي به سمت ويژوال حركت مي كند؛ استفاده از تصاوير خوب و متناسب باعث جذب مخاطبان بيشتري خواهد شد. اگر به سايت هايي نظير اينستاگرام نگاه كنيد، متوجه خواهيد شد كه چگونه از تصاوير براي جذب هرچه بيشتر مخاطبان و در نتيجه كسب درآمد بيشتر استفاده مي نمايند. استفاده از فيلم نيز از اين قضيه مستثني نمي باشد. در جايي كه تصاوير نتوانند مقصود شما را بيان كنند، مي توانيد از فيلم بهره بگيريد. اين اصل به درستي بايد در ساخت سايت شركتي استفاده شود زيرا كاربر شما با ديدن يك فيلم مناسب از محصول مي تواند آنرا راحت تر خريداري كند. مي تواند در استفاده از فيلم سبب مي شود اطلاعات زيادي در مدت زمان اندكي به مخاطب منتقل گردد و در نتيجه باعث جذب مخاطبان به سايت شما گردد.

بهينه سازي محتوا براي بهبود سئو سايت

يكي از تاثيرگذارترين موارد براي بهبود سئو سايت، استفاده از محتواي بهينه سازي شده است. اين محتوا نبايد تكراري باشد و از ديگر سايت ها كپي شده باشد. همچنين بايد در آن از كلمات كليدي بهره برد. حداقل تعداد كلمه براي يك متن، 300 كلمه است و در صورتي كه كمتر از اين تعداد باشد، توسط موتورهاي جست و جو بررسي نخواهد شد. گوگل به متني كه كمتر از 1000 كاراكتر داشته باشد، اهميت چنداني نخواهد داد.
تبليغات در گوگل

تبليغات در گوگل يا گوگل ادوردز نيز يكي از راه هاي كوتاه مدت براي بهبود سئو سايت است. با اين روش مي توانيد در مدت زمان كوتاهي به صفحه اول گوگل بياييد، اين نوع از تبليغ در سايتي مانند ديوار مورد استفاده قرار گرفت و به خوبي نيز نتيجه بخش بود اما تا زماني اين روند ادامه دارد كه هزينه هر كليك را پرداخت نماييد.

ريسپانسيو بودن سايت

يكي از موارد ديگري كه گوگل براي سئو به آن اهميت مي دهد، ريسپانسيو بودن سايت است؛ به اين معنا كه سايت شما در تلفن همراه و تبلت به راحتي باز شود و صفحات آن دچار بهم ريختگي نشود. اين موضوع نه تنها باعث افزايش رتبه سايت شما در گوگل خواهد شد، بلكه كاربران نيز به آساني از سايت شما در تلفن همراه خود استفاده مي كنند و باعث رضايت آنان مي گردد.


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

بهترين موتورهاي جستجو

بهترين موتورهاي جستجو | برترين موتورهاي جستجو

همه ما در دنياي وب براي يافتن پاسخ پرسش هاي خودمان از موتورهاي جستجو استفاده كرده ايم.بدون شك گوگل جزء اولين و بهترين موتورهاي جستجو در دنيا قرار دارد.اما سايت هايي ديگري نيز هستند كه شايد جز بهترين موتورهاي جستجو نباشند ولي هر كدام از آن ها براي كاربرانشان راضي كننده اند.
در اين مقاله ما ( طراحي سايت وب داران ) به معرفي موتور هاي جستجو و بهترين موتورهاي جستجو مي پردازيم. 

بهترين موتورهاي جستجو
10 مورد از بهترين موتورهاي جستجو در زير مشخص شده است كه 4 مورد اول برترين و پركاربردترين موتورهاي جستجو مي باشند.

 موتور جستجوي گوگل ( Google.com )
اين سايت كه در سال 1998 ميلادي توسط دو برنامه نويس سرگئي برين و لري پيج تأسيس شده است اكنون عنوان بهترين موتور جستجو دنيا را به خود اختصاص داده است.در سايت الكسا نيز گوگل در جايگاه اول قرار دارد.روزانه بيش از هزار عنوان و بيش از 85% از جستجو هاي دنيا توسط كاربران مختلف در اين سايت انجام مي شود.البته در جستجو روي موبايل و تبلت باز هم گوگل در رتبه اول و بيش از 92% جستجو ها را به خود اختصاص داده است.

 

موتور جستجوي ياهو ( Yahoo.com )
اين موتور جستجو در سال 1995 توسط شركت ياهو راه اندازي شد و بعد از 16 سال يعني در اكتبر 2011 توسط بينگ ، باز طراحي شد.اين موتور جستجو با كسب مجموع 6.42% از كل جستجو ها به عنوان دومين موتور جستجوي دنيا شناخته مي شود.همچنين اين موتور جستجو به عنوان جستجوگر پيشفرض مرورگر فايرفاكس تعريف شده است.

موتور جستجوي بينگ ( Bing.com )
بينگ يكي از موتور هاي جستجويي است كه بيشترين رقابت را با گوگل دارد.اين موتور جستجو در سال 2009 ميلادي توسط شركت بزرگ مايكروسافت رو نمايي شد كه البته قبل تر با نام هاي لايو سرچ ، ويندوز لايو سرچ يا ام اس ان سرچ شناحته مي شد.ويژگي هاي پيشنهاد جستجو در هنگام تايپ و نمايش جستجو هاي مرتبط به موضوع جستجو شده براي اولين بار توسط اين سايت ارائه شد.

اما با وجود اين امكانات باز هم بينگ نتوانست كاربران خود را متقاعد كند كه اين موتور جستجو مي تواند نتايج بهتري نسبت به گوگل ارائه بدهد!

موتور جستجوي اسك (Ask.com)
سرويس جستجوي اسك در سال 1995 توسط گرت گرونر نوشته شد.اين سرويس قبلا با عنوان ask jeevers شناخته مي شد و تقريب 3% سهم جستجو هاي دنيا را دزيافت مي كند.نتايج به دست آمده در جستجوي اين سايت معمولا از گوگل و ياهو و بينگ ضعيف تر است.جالب است بدانيد كه تا قبل از رونمايي گوگل اين سايت يكي از بهترين و پر طرفدارترين موتور هاي جستجو دنيا بوده است.

ادامه مطلب در لينك زير ..!!!!

https://webdaran.com/best-search-engines/


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

تاثير طراحي سايت بر رتبه آن در موتورهاي جستجوگر

طراحي خوب يك سايت علاوه بر اينكه مي تواند باعث جذب بازديدكنندگان زيادي شود مي تواند باعث افزايش رتبه سايت در موتور جستجو شده و تعداد بازديدكننده از طريق موتور جستجو را نيز افزايش دهد. به اين منظور پارامترهاي مهم در طراحي يك سايت را كه از نظر متورهاي جستجو هم مهم هستند را ارزيابي مي نمائيم.

 

۱- اندازه سايت : اندازه يك سايت اثر بسيار زيادي در رتبه آن سايت در موتورهاي جستجو دارد. موتورهاي جستجو به دنبال محتوا هستند ، اگر شما در سايتتان تعداد كمي صفحه وب داريد و رقيب شما تعداد زيادي داريد ، به احتمال بسيار زياد سايت شما رتبه كمتري از سايت رقيب خواهد داشت. در بسياري از موارد امكانپذير نيست كه شما صفحات زيادي را در مورد كسب و كار خودتان در سايت منتشر كنيد در اين مورد شما بايستي به ارائه محتواي رايگان در سايتتان فكر كنيد. با اضافه نمودن محتواي رايگان علاوه بر اينكه مورد علاقه موتورهاي جستجو قرار مي گيريد، باعث رضايتمندي بازديدكندگان شده و باعث مراجعه مجدد به سايت شما مي شود.

۲- سايتهاي مبتني بر صفحات گرافيكي : سايتهائي كه از اجزاي گرافيكي به مقدار زياد استفاده مي كنند علاوه بر اينكه زمانمورد نياز براي ديده شده سايت را افزايش مي دهند از نشر موتورهاي جستجو هم دچار مشكل مي شوند سايتي همچون نماشا نمونه كامل اين مثال است. موتورهاي جستجو نمي توانند محتواي عكسها را ايندكس كنند. هرچند گوگل اين امكان را اضافه كرده است اما اين مورد در بيشتر موتورهاي جستجو امكانگذير نيست.

 

۳- صفحات وب پويا : اگر محتواي سايت شما از روي يك بانك اطلاعات بزرگ ساخته مي شود، احتمالا ديده ايد كه بخشهائي از سايت شما در موتورهاي جستجو ثبت نشده و قابل جستجو نيستند. بايستي به نوعي موتورهاي جستجو را مجاب كرد كه اين صفحات را ثبت كنند. يك راه استفاده از لينك صفحات مورد نظر ( صفحات پويا) در صفحات ثابت است. البته باز هم در اين روش محتواي اطلاعات به احتمال زياد قابل جستجو نيستند. سئو و بهينه سازي يكي از راخ حل هاي افزايش مشاهده سايت ها است اگر به دنبال افزايش رتبه خود در گوگل هستيد تعرفه سئو سايت را در نطر داشته باشيد. اگر مي خواهيد محتواي اطلاعات را هم قابل جستجو كنيد، راه حل منتظر كردن دوره اي اطلاعاتي است كه تغيير نمي كنند. اين اطلاعات را در صفحات ثابت منتشر كنيد. نمونه اين نوع صفحات ، صفخات وبلاگ هستند كه اطلاعات اصلي در يك بانك اطلاعاتي است و در دوره هاي زماني خاصي در سايت ثبت مي شوند.

۴- استفاده صحيح از كد html : براي توليد سايت خود از برنامه هائي مانند msword استفاده نكنيد. صفحات توليد شده در اين برنامه بيشتر شامل اطلاعات مربوط به بنگ و فونت و قالب صفحات مي باشد. در اين حالت روبات موتور جستجو بجاي اينكه به اطلاعات ساي شما دسترسي داشته باشد ، در درجه اول اطلاعات نمايشي سايت را مي گيرد و بعد از آن اطلاعات اصلي را . اين مي تواند در نحوه گردآوري اطلاعات سايت براي ثبت در موتور جستجو اختلال ايجاد نمايد. يك راه استفاده از برنامه هائي چون dream weaver است . اين برنامه اطلاعات مربوط به نوع نمايش اطلاعات را در يك فايل css ذخيره كرده و در ابتداي صفحه سايت شما آنرا مورد استفاده قرار مي دهد.سايت هاي داخلي فراواني همچون دالفك به زبان css نوشته شده اند. به اين ترتيب در صورت لزوم و در زمان نمايش اين فايل خوانده مي شود و روبات موتور جستحو مشكلي پيدا نمي كند. علاوه بر اين استفاده از كد html نادرست در صفحه سايت مي تواند باعث بروز مشكل در روبات موتور جستجو شود هرچند كه در نمايش سايت شما توسط مرورگرهاي مختلف ايجاد اشكال نكند.

 

۵- انتخاب نام دامنه مناسب : يك قانون طلائي در اين مورد داريم كه مي گويد كاري كنيد كه در ذهن بازديدكننده خود باقي بمانيد. يكي از راههاي عمل به اين قانون طلائي استفاده از نامهاي مناسب براي نام سايت است. اسم سايت شما مي تواند نام كسب و كار شما باشد يا نام فعاليتي باشد كه شما انجام مي دهيد.اگر به دنبال طراحي وب سايت حرفه اي هستيد  هيچگاه از اسامي طولاني و جمله هاي براي ثبت نام سايت خود استفاده نكنيد. علاوه بر اين اگر مي خواهيد به هر دليلي نام دامنه خود را عوض كنيد، براي اينكه رتبه قبلي سايت را از دست ندهيد بهتر است از سرويس forwarding سايت قبلي استفاده كرده و نام قديم را به آدرس جديد forward كنيد.

۶- استفاده از فريم : سعي كنيد اصلا از فريم در طراحي سايت خودتان استفاده نكنيد. حتي اگر مشتري شما از شما خواست سعي كنيد او را در اين زمينه توجيه كنيد. تعدادي از مرورگرهاي اينترنتي فريم را پشتيباني نمي كنند و بنابراين سايت شما توسط اين مرورگرها ديده نمي شوند. سايت ها را جوري طراحي كنيد كه با هر مرورگري قابل اجرا باشند مثلا سافت 98 به راحتي با هر پلتفرمي قابل اجرا است. ذخيره كردن آرس سايتي كه با فريم طراحي شده بسيار مشكل است ( بر خلاف قانون طلائي)

۷- اطلاعات خود را بروز نمائيد : علاوه بر اينكه سايتهائي كه تاريخ بروزرساني آنها مربوط به چند سال پيش است از نظر بازديدكننده اعتبار چنداني ندارد، موتورهاس جستجو هم به اين نكته حساس بوده و اينگونه صفحات را با كمترين رتبه در نظر مي گيرد.اگر نمناك هر روز اطلاعات خود را بروز رساني نمي كرد بدون شك به چنين جايگاهي دست نمي يافت. سايتهائي كه مرتبا بروز مي شوند و صفحاتي كه دوره بروز رساني آنها كوتاه مي باشد، در كسب رتبه بهتر موتورهاي جستجو موفق تر هستند.

آگاهي از مواردي كه در بالا ذكر شد براي تمامي طراحان سايت و مديران آنها الزامي است. اگر شما سايتي طراحي نمائيد موارد ذكر شده در آن رعايت نشده باشند، در حقيقت براي دارنده سايت مشكل ايجاد كرده ايد. بيشتر بازديدكننده هاي يك سايت خوب از طريق موتورهاي جستجو سايت مورد نظر خود را مي يابند و علاوه بر اين بازديدكنندگاني كه از طريق موتورهاي جستجو به سايتي مراجعه مي كنند به احتمال بسيار زياد از مشتريان واقعي سايت هستند


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

الگوريتم پاندا چيست

الگوريتم پاندا | الگوريتم پاندا چيست | الگوريتم پاندا گوگل

الگوريتم پاندا گوگل يكي از الگوريتم هاي امتياز دهي گوگل است و ما در اين مقاله قصد داريم شما را با الگوريتم پاندا گوگل آشنا كنيم و همچين نحوه عملكرد اين الگوريتم را مورد بررسي قرار دهيم.

مقدمه اي بر الگوريتم پاندا چيست
تا قبل از سال 2011 موتور جستجوي گوگل با چالشي جدي مواجه شده بود.به طوري كه خيلي از سايت هايي كه محتواي بي ارزش توليد مي كردند و يا اينكه از لينك هاي اسپم استفاده مي كردند.به واسطه استفاده از يك سري روش هاي سئو كلاه سياه ، در نتايج جستجوي گوگل رتبه هاي بالا را در اختيار داشتند.

تاريخ انتشار الگوريتم پاندا

اين امر موجب نارضايتي كاربران شده بود!!!زيرا اكثر كاربران بعد از جستجوي كلمه يا عبارت مد نظر خود ، جواب درستي را دريافت نمي كردند.در عوض گوگل سايت هايي را به آن ها پيشنهاد مي كرد كه محتواي كم ارزش و ضعيفي را داشتند و حتي در برخي موارد محتواي آن ها هيچ ربطي به موضوع عبارت جستجو شده نداشت و فقط به واسطه ضعف گوگل در زمينه الگوريتم امتياز دهي ، در رتبه هاي بالاي گوگل جا خوش كرده بودند.

تاريخ انتشار الگوريتم پاندا:گوگل براي رفع اين مشكل الگوريتم پاندا را در سال 2011 معرفي كرد.

وظيفه اين الگوريتم شناسايي مطالب كپي شده و كم ارزش بود و همچنين گوگل به كمك اين الگوريتم كيفيت محتواي صفحات مختلف را مورد برسي قرار داد و بر طبق آن رتبه بندي سايت ها را مشخص كرد.

مقدمه اي بر الگوريتم پاندا

اين الگوريتم به طور رسمي در تاريخ 23 فوريه 2011 معرفي شد و گوگل يك روز بعد در تاريخ 24 فوريه بيانيه اي در رابطه با آن منتشر كرد و در اين بيانيه اعلام كرد كه از اين به بعد سايت هايي كه از محتواهاي كم ارزش و كپي شده استفاده كنند ، تنزل رتبه پيدا مي كنند.در عوض سايت هايي كه در زمينه توليد محتواي مفيد و مبني بر تحقيق و مورد پسند كاربران فعاليت كنند ، توسط اين الگوريتم رتبه هاي بالاتري را كسب خواهند كرد.

همچنين در ادامه اين بيانيه اعلام كرد كه 11.8 درصد از نتايج جستجو دستخوش تغييرات شاياني شده است.

الگوريتم پاندا گوگل در ايران و براي زبان فارسي هم از سال 2013 آغاز به كار كرد و سايت هايي را كه از روش كلاه سياه براي سئو سايت خود استفاده مي كردند را كم كم از نتايج جستجو حذف كرد.تا قبل از معرفي اين الگوريتم ، وب مسترها از روشي به نام “مزرعه محتوا” براي بالا بردن رتبه سايت خود استفاده مي كردند.در اين روش سايت ها به واسطه توليد محتواي زياد و كم ارزش و استفاده از لينك هاي مخرب در اين صفحه ها مي توانستند رتبه هاي بالاي نتايج جستجو را به راحتي از آن خود كنند.

چه سايت هايي شامل جريمه الگوريتم پاندا مي شوند :
جريمه الگوريتم پاندا
بعد از شروع به كار الگوريتم پاندا ، خيلي از سايت ها در نتايج جستجوي گوگل افت رتبه پيدا كردند.بعد از انجام تحقيقات در اين زمينه ، مشخص شد كه سايت هاي جريمه شده حداقل داراي يكي از مشكلات زير بوده اند :

محتواي كم ارزش يا بي ارزش داشته اند.
از برچسب ها بيش از حد معمول استفاده كرده بودند.
از تگ هاي نا مربوط به محتوا در صفحات سايت استفاده كرده بودند.
محتواي خود را از سايت هاي ديگر كپي برداري كرده بودند.
نكات نگارشي و املائي را در محتواي خود رعايت نكرده بودند.
در وب سايت خود تبليغات زياد و آزار دهنده داشتند.
به طور مكرر از كلمات و جملات تكراري استفاده كرده بودند.
در زمينه طراحي سايت ضعيف عمل كرده بودند و طراحي جذابي نداشتند.
چگونه از جريمه الگوريتم پاندا رهايي پيدا كنيم :......

ادامه مطلب در لينك زير!!!

https://webdaran.com/whats-panda-algorithm/


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

عوامل موفقيت سايت چيست؟

چطور ممكن است كه برخي از سايت ها با طراحي ساده اي كه دارند جزء سايت هاي محبوب شده و رتبه جهاني بالايي بدست بياورند!سايت هايي مانند گوگل و فيسبوك ؛چه عواملي باعث موفقيت يك سايت مي شود؟

 بررسي جوانب و نكاتي براي موفقيت سايت
مديريت درست ،طراحي شيك و جذاب،نرم افزارهاي كارآمد درطراحي سايت وموارد بسياري كه در عوامل موفقيت سايت از نكات كليدي هستند.ولي برخي از طراحان سايت با مراجعه به مشاوران مخصوص مي گويند:يك ايده خوب براي فروش آنلاين دارم. يك سايت شيك و جذاب لازم دارم. بعد از اينكه سايت را راه اندازي كردم مردم به سايتم سر مي زنند و از من خريد مي كنند چون ايده فوق العاده اي دارم. تنها چيزي كه لازم دارم اين است كه ببينم چطور مي توانم سايتم را بين مردم تبليغ و معرفي كنم!

دو ايراد اساسي در اين كليشه ذهني وجود دارد. نخست اينكه فرآيند فروش و بازاريابي آنلاين مدل خاصي دارد كه بايد رعايت شود. بنابراين فرآيند واقعي، از چيزي كه در ابتدا به نظر مي رسد پيچيده تر است. اشكال دوم اين است كه اين دوستان خودشان را از اين معادله حذف كرده اند!
گاهي مديران و كارآفريناني نزد ما مي آيند و تحت تاثير عملكرد و محتواي سايت نمناك از ما تقاضا مي كنند چيزي شبيه آن برايشان بسازيم. ما به اين افراد مي گوييم 80 درصد موفقيت سايت ناشي از شيوه مديريت آن است نه ظاهر يا نرم افزار آن! ولي مردم از بيرون تصور ديگري دارند.

تقليد سايت كار راحتي است. آيا مي دانيد فقط در ايران چند نفر از قالب سايت برايان تريسي كپي كرده اند؟ ولي آيا موفقند؟ اما مديريت سايت چطور؟ اين راز بين ما و شما بماند:كساني  كه خودشان را از معادله وب سايت حذف كرده اند، اغلب شكست مي خورند. طراحي وب سايت فروشگاهي  و يا هرگونه سايت ديگر نياز به خلاقيت دارد تا به موفقيت برسد. كليشه ذهني آنها اينست:اينترنت يك فناوري پيشرفته است كه براي آسان كردن كارها آمده است و اين روزها كامپيوترها خودشان مي توانند خيلي كارها بكنند. فقط كافي است كه كامپيوتر را روشن و به اينترنت وصل كنيد و يك سايت شيك و نرم افزار قدرتمند داشته باشيد. بقيه ماجرا خودش رو به راه مي شود. و بقيه ماجرا رو به راه نمي شود چون سايت ساختن كافي نيست. نقش خودتان بيشتر از سايت است!

مهمترين عوامل موفقيت يك سايت كدامند؟

اگر از شما بپرسند مهمترين عوامل موفقيت يك سايت چيست چه پاسخي داريد؟ ايده خوب؟ زيبايي؟ مطالب مفيد؟ بازديدكنندگان فراوان؟ كداميك؟ نظرات مختلفي در اين زمينه وجود دارد. بعضي معتقدند پاسخ اين سوال بستگي به اين دارد كه درباره چه نوع سايتي صحبت مي كنيم. به عنوان مثال مي توان پرسيد آيا مهمترين عامل موفقيت يك سايت خبري با موثرترين عامل كاميابي يك سايت هنري يكسان است؟ شما چه فكر مي كنيد؟  
يك راه براي يافتن پاسخ اين سوال آن است كه تجربيات موسسان و گردانندگان موفق ترين سايت هاي وب در اينترنت را بررسي كنيم و كنار هم بگذاريم. سايت جستجوگر گوگل اولين موتور جستجو در اينترنت نبود، پيش از آن مدتها ياهو يكه تاز ميدان بود. قبل از راه اندازي سايت اينستاگرام نيز چندين شبكه اجتماعي ديگر نيز در اينترنت برپا شده بودند و ميليون ها كاربر داشتند. پس چرا اين دو به چنين موفقيتي رسيدند؟ سايت گوگل حتي طراحي ساده اي دارد. بدون شك سايت هاي بسياري را مي توان در اينترنت پيدا كرد كه در عين سادگي بسيار زيباتر از گوگل هستند. پس شايد زيبايي هم به تنهايي مهمترين عامل موفقيت نباشد.

خوشخبتانه مديران و گردانندگان خيلي از سايت هاي موفق بعد از تثبيت موقعيت خود در اينترنت اقدام به انتشار كتاب ها و يا مقالاتي درباره داستان موفقيت خود كرده اند. حال مي خواهيم چكيده اي از مهمترين عوامل موفقيت يك وب سايت را كه برآيند نظرات بسياري از پيشگامان دنياي اينترنت را با هم مرور كنيم. تقريبا همه اين عوامل مهم هستند و ترتيب آنها در اينجا چندان مهم نيست.

1. طراحي شيك و جذاب

 


طراحي گرافيكي زيبا و چشمگير مسلما در جذب مخاطب تاثير دارد. البته اين عامل به تنهايي تاثير زيادي در موفقيت يك سايت ندارد حتي اگر در شروع كار، توجه زيادي از كاربران را جلب خود كند.  سايت ورزش 3 نمونه كاملي از طراحي زيبا در كنار محتوا مناسب است .يك سايت زيبا كه از نظر محتوايي ضعيف باشد و يا از نظر كارايي فايده اندكي به كاربران خود برساند به زودي از فهرست سايت هايي كه مردم دوست دارند مرتب به آنها سر بزنند خط مي خورد. سايت نبايد يكبار مصرف باشد.  

2. كاربران فعال

بزرگان و پيشگامان وب معتقدند كاربراني كه بازمي گردند باارزش ترين دارايي يك سايت هستند. به همين دليل همه تلاش هاي يك سايت موفق بايد معطوف به دو هدف باشد:جذب مخاطبان تازه و حفظ بازديدكنندگان قبلي (بازگرداندن كاربراني كه قبلا يك بار به سايت شما آمده اند). براي بهينه سازي رتبه سايت در موتورهاي جستجو اين اصل به شدت اهميت خود را نشان مي دهد. واضح است كه همه تلاش هاي يك سايت مثل ارتقا كيفيت و تنوع خدمات و يا زيبايي آن با هدف كسب رضايت كاربران است. بنابراين تا كاربراني نباشند، ساير هدف هاي يك سايت نيز معنا و مفهومي پيدا نمي كند. تجربه نشان داده كه سايت هايي كه مخاطب دائمي و كاربران فعال و وفاداري ندارند، خيلي زود به سمت كاهش فعاليت و حتي خاموشي كامل حركت مي كنند.

 

3. بودجه و درآمد سايت
يك عامل مهم ديگر در موفقيت سايت وب، داشتن بودجه است. راه اندازي يك سايت ممكن است در ابتداي كار بسيار كم هزينه به نظر برسد. يك كامپيوتر معمولي، يك خط اينترنت پرسرعت، يك دامين، يك ميزبان (هاست) ارزان قيمت و يك نرم افزار CMS اپن سورس با قالب رايگان مي تواند منجر به راه اندازي يك سايت با حداقل بودجه ممكن شود. اما اين تازه شروع داستان است.  
بسيار از سايت هاي وب پس از چندماه فعاليت متوقف مي شوند، تنها به اين دليل ساده كه توجيه اقتصادي ندارند. البته مي توان بعضي از سايت هاي شخصي يا وبلاگ را تنها با اتكا به عناصري چون عشق به نوشتن مدتي اداره كرد، اما حتي در چنين مواردي نيز ممكن است بعد از مدتي، انگيزه صاحب سايت براي به روز نگه داشتن آن به شدت كاهش يابد. هدف يك سايت هرچه باشد، چه انتفاعي و چه غير انتفاعي، به ناگزير نيازمند بودجه و توجيه اقتصادي است.

4. بازاريابي و رتبه در موتورهاي جستجو

يك عامل مهم ديگر در موفق شدن يك سايت، تبليغ خودش در ساير پايگاه هاي اينترنتي، به ويژه در موتورهاي جستجو است. روش رايگان براي ظاهر شدن در نتايج موتورهاي جستجو، رعايت نكات دقيقي است كه از سوي سازندگان اين موتورها به عنوان راهكارهاي افزايش رتبه سايت منتشر شده است. اغلب سايت هاي  ايراني چون عصر ايران با رعايت نكات موتور هاي جستجو به صفحه و لينك اول گوگل دست يافتند.اين روزها سايت گوگل با در اختيار داشتن حدود 70 درصد بازار جستجوهاي اينترنتي همچنان به عنوان مهمترين سكوي تبليغ و معرفي يك سايت مطرح است.
سايتي كه برنامه مشخصي براي تبليغ و بازاريابي خود ندارد، در كهكشان اينترنت نسبتا ناشناخته خواهد ماند، حتي اگر بسيار بزرگ باشد. بنابراين به فكر يك برنامه مدون و حساب شده براي معرفي سايت خود در اينترنت باشيد. نگوييد سايتم به تدريج و خود به خود (به دليل لياقت يا محتوا يا زيبايي اش) در اينترنت شناخته خواهد شد، بلكه يك برنامه تهاجمي و حساب شده براي مطرح كردن خود در اينترنت طراحي كنيد.


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

بازي Ghost of Tsushima ظاهرا تا اواخر سال ۲۰۲۰ منتشر نخواهد شد

به گفته‌ي جيسون شرير، بازي Ghost of Tsushima با تاخير روبه‌رو شده است و تا اواخر سال ۲۰۲۰ منتشر نخواهد شد.

در كنار خبري كه امروز منتشر شد مبني بر تاخير خوردن بازي مورد انتظار The Last of Us Part 2، جيسون شرير از سايت كوتاكو طبق آخرين اخبار بازي اعلام كرده است كه بازي انحصاري ديگر پلي استيشن 4 يعني Ghost of Tsushima نيز دچار تاخير شده و تا پايان سال ۲۰۲۰ منتشر نخواهد شد.

شرير اعلام كرده است كه طبق شنيده‌هاي او، بازي Ghost of Tsushima براي عرضه در اواخر سال ۲۰۲۰ برنامه‌ريزي شده است. اين همان برهه‌اي از سال است كه سوني قصد دارد كنسول نسل بعدي خود يعني پلي استيشن 5 را عرضه كند. با اين حال، شرير اطمينان داده است كه Ghost of Tsushima همچنان براي پلي‌استيشن 4 منتشر خواهد شد. همچنين او اعلام كرد كه اين تاخير صورت گرفته تحت تاثير تاخيري است كه بازي The Last of Us Part 2 شامل حالش شده است. توييت منتشر شده از شرير به شرح زير است:

 

بازي Ghost of Tsushima هنوز تاريخ عرضه‌اي را براي عموم منتشر نكرده است؛ با اين حال انتشار اين بازي به اواخر سال ۲۰۲۰ موكول شده است. انتظار نداشته باشيد كه سازندگان اين بازي را به اثري براي PS5 يا چيز ديگري تبديل كنند، اما اين بازي در ابتدا براي عرضه در نيمه‌ي نخست سال ۲۰۲۰ برنامه‌ريزي شده بود.

با در نظر گرفتن اين قضيه كه مدت زيادي است از بازي Ghost of Tsushima خبري منتشر نمي‌شود، تاخير صورت گرفته منطقي به نظر مي‌رسد. با اين حال عرضه‌ي يك بازي بزرگ انحصاري براي پلي‌استيشن 4 آن هم در بازه‌ي زماني‌اي كه كنسول بعدي مي‌خواهد عرضه شود، مساله‌اي عجيب است؛ اما از طرفي اين اثر مي‌تواند يكي از بازي‌هايي باشد كه ويژگي پشتيباني از بازي‌هاي نسل قبل پلي‌استيشن 5 را به رخ بكشد و شايد دليل اين تاخير همين باشد. بنابراين كساني كه بازي Ghost of Tsushima را خريداري كرده‌اند و پلي‌استيشن 5 را نيز در اختيار دارند، مي‌توانند به راحتي اين بازي را روي كنسول جديد خود تجربه كنند.

تا زمان نگارش اين خبر، هيچ تاريخ عرضه‌‌اي براي اين بازي از سوي سوني اعلام نشده است اما به نظر مي‌رسد كه طي ماه‌هاي آينده اخبار زيادي از اين اثر منتشر شود.

نظر شما راجع به تاخير‌هاي اخير بازي‌هاي بزرگ سوني چيست؟ آيا با عرضه‌ي PS5 در ارتباط هستند؟ نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

منبع : dualshockers


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

تبليغات بنري چيست؟

امروزه تبليغاتي روي مردم اثرگذار است كه خودشان آن را انتخاب كنند و يا دوستان و آشناهايشان به آن ها پيشنهاد دهند.اين تبليغات، تبليغاتي هستند كه به كاربران حق انتخاب مي دهند مثل تبليغات بنري در شبكه هاي مجازي، يا تصاوير و ويدئوهايي كه در شبكه هاي مجازي به اشتراك گذاشته مي شوند.

تبليغات بنري چيست؟

تبليغات بنري، اولين فرم از تبليغات آنلاين غير رايگان است كه در قالب گرافيكي و فرمت‌هاي مختلف مانند متن، تصاوير، ويدئو و … در مقابل كاربران ظاهر مي‌شود و در صورت كليك بر روي آن‌ها مرورگر اينترنت، شما را به وب‌سايت تبليغ‌كننده منتقل خواهد كرد.هدف از تبليغات بنري، انتقال پيام برند و تبليغات به بازديدكنندگان وب‌سايت موردنظر است.

اين تبليغات در بخش‌هاي متمايزي از وب‌سايت‌ها كه به‌طور خاص براي تبليغات در نظر گرفته شده‌اند، ظاهر مي‌شوند.اين بنرها اغلب به‌صورت مستطيلي هستند و هرچه مستطيل‌ها عريض‌تر باشند نسبت به بنرهاي باريك‌تر ، تأثيرگذاري بهتري دارند.بنرها مي‌توانند به‌صورت ثابت يا متحرك باشند.انتخاب فرمت مناسب براي آگهي‌ها به‌منظور حاصل شدن بهترين نتيجه بسيار مهم است.

در اين نوع از تبليغات آنلاين هر سايت پربازديد، تعدادي جايگاه براي تبليغات در نظر گرفته و آن‌ها را با ارقام ثابت براي مدت زماني محدود به متقاضيان اجاره مي‌دهد.هر برند بر حسب نياز خود يا كمپين تبليغاتي كه در حال اجرا دارد مي‌تواند هزينه‌ جايگاهي را پرداخت كرده و آگهي خود را در معرض ديد مخاطبين قرار دهد.اين سبك از تبليغات يكي ازمحبوب‌ترين و متداول‌ترين نوع تبليغات بين برندهاست.

 

نحوه كار تبليغات بنري

در اين روش در ابتدا شما يك تصوير حرفه اي كه معرف خدمات يا محصول شماست را طراحي مي كنيد و سپس اين تصوير را در كانال هاي تلگرام، پيج هاي اينستاگرام يا سايت هاي پر بازديد قرار مي دهيد.در طراحي بنرهاي تبليغاتي در ابتدا لازم است مشخص كنيد كه آيا مي خواهيد اين بنر را در وب سايت هاي ديگر قرار دهيد يا اينكه مي خواهيد آن را در جوامع مجازي مثل تلگرام، اينستاگرام يا … منتشر كنيد.

اگر كه صاحب يك وب سايت باشيد مي توانيد به گونه اي بنر خود را طراحي كنيد كه بازديد كنندگان با مشاهده و كليك روي بنر شما وارد صفحه فرود (لندينگ پيج) سايتتان شوند.اگر هم كه مي خواهيد بازديدكنندگان را به كانال تلگرام يا پيج اينستاگرام خود هدايت كنيد لازم است كه آخرين پست هاي خود را با دقت زياد و مرتبط با موضوع بنر تبليغاتي خود قرار دهيد.

نحوه كار در تبليغات بنري بدين صورت است كه شركت‎‌هايي وجود داشته كه طرف قرارداد سايت‌هاي پربازديد و مطرح بوده و وظيفه اجاره اين جايگاه‌ها را دارند.وقتي شما از يكي از اين شركت‌ها جايگاه يا پكيجي را خريداري كنيد تبليغات شما در تمام سايت‌هاي طرف قرارداد بر اساس نوع خريد شما نمايش داده مي‌شود.كيفيت خدمات ارائه شده و سايت‌هاي تحت پوشش موضوعات مهمي است كه انتخاب ارائه دهنده سرويس تبليغات بنري را سخت خواهد كرد.

تبليغات بنري در ۳ قالب قراردادي صورت مي پذيرد:
تبليغات در بازه زماني مشخص
تبليغات همكاري در فروش (پورسانتي)
تبليغات كليكي ( مبلغي را به سايت‌ موردنظر پرداخت كند تا بنر را در سايت‌شان بگذارند )


سه دليل براي تبليغات بنري....

مطلب كامل در لينك زير

https://webdaran.com/what-is-banner-ads/

 


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

سئو و طراحي سايت باهم كار مي كنند

براي استفاده از بستر اينترنت بايد فضايي از آن را در اختيار داشت. در شبكه هاي مجازي با ايجاد حساب كاربري و ساختن يك صفحه مي توانيد به فعاليت بپردازيد. اما اين فضا متعلق به سايت است و امكان دارد به دلايل مختلف صفحه شما بسته يا دسترسي به سايت مورد نظر مسدود شود، همانطور كه سال قبل دسترسي به اپليكيشن و وب سايت تلگرام براي IP هاي ايراني مسدود شد.

 

با توجه به گسترش و رواج بازاريابي اينترنتي بسياري از افراد به استفاده از روش هاي مختلف اين نوع بازاريابي علاقمند شده اند. زيرا مي دانند كه بازدهي و جذب مخاطب با روش هاي بازاريابي اينترنتي بسيار بيشتر از روش هاي قديمي تبليغاتي است و همچنين انجام روش هاي ديجيتال ماركتينگ بسيار مقرون به صرفه مي باشد.

بر اساس پيش بيني كارشناسان فعال در حوزه بازاريابي و تبليغات به زودي روش هاي سنتي و بازاريابي قديمي به طور كلي منسوخ مي شوند و آن دسته از كسب و كار هايي كه همچنان از روش هاي سنتي براي تبليغات و بازاريابي استفاده مي كنند با شكست مواجه خواهند شد.

دنياي امروز دنياي اينترنت و بر خط است. ديگر تمامي كارها با چند كليك ساده در اينترنت و فضاي مجازي قابل انجام است. همين الان كه در حال خواندن مقاله هستيد بسياري از مردم با يك موبايل ساده از طريق طراحي سايت در حال كسب درآمد هستند.

همزمان با گسترش استفاده از تلفن هاي همراه هوشمند، استفاده از اينترنت و فعاليت در اين بستر نيز افزايش يافته است و به يقين مي توان گفت زندگي بدون تلفن همراه و اينترنت براي بسياري از مردم امكان پذير نخواهد بود.

وب سايت ها بهترين بستر براي تبليغات

براي استفاده از بستر اينترنت بايد فضايي از آن را در اختيار داشت. در شبكه هاي مجازي با ايجاد حساب كاربري و ساختن يك صفحه مي توانيد به فعاليت بپردازيد. اما اين فضا متعلق به سايت است و امكان دارد به دلايل مختلف صفحه شما بسته يا دسترسي به سايت مورد نظر مسدود شود، همانطور كه سال قبل دسترسي به اپليكيشن و وب سايت تلگرام براي IP هاي ايراني مسدود شد. اين اتفاق ممكن است براي هر شبكه اجتماعي ديگري نيز رخ دهد. پس نمي توان فعاليت خود را محدود به اين قبيل فضا ها كنيد.

براي آنكه بتوانيد به بازاريابي اينترنتي بپردازيد بهتر است يك وب سايت داشته باشيد. وب سايت ها امن ترين و مطمئن ترين بستر ها براي تبليغات و فعاليت اينترنتي هستند. خيلي از سايت هاي معتبر مثل فيليمو بعد از موفق شدن با قرار دادن تبليغات در سايت خود درآمد بالايي دريافت مي كنند. در سال هاي اخير بسياري از صاحبان كسب و كار براي تبليغات و همچنين ديجيتال ماركتينگ به سمت راه اندازي وب سايت رفته اند. وب سايت ها همچنين مي توانند بهترين فضا براي كسب و كار اينترنتي باشند.

در دو سال گذشته بسياري از استارت آپ ها در كشور به وجود آمده اند. پايه و اساس اين شركت هاي نوپا فضاي اينترنت مي باشد. كسب و كار هاي آنلاين توانسته اند علاقه بسياري از مردم را به سمت خود جذب كنند. بر اساس پيش بيني هاي انجام شده در آينده اي نزديك تمامي كسب و كار هاي فعال در سطح شهر به فضاي اينترنت نقل مكان خواهند كرد. فعاليت در شهر مشكلات خود را به همراه دارد به همين دليل است كه مردم دوست دارند به صورت آنلاين و مجازي به كسب و كار بپردازند.

مردم براي خريد هاي روزانه و يا تهيه نياز هاي خود به فروشگاه ها و مغازه هاي سطح شهر مراجعه مي كنند. اما از زماني كه فروشگاه ها اينترنتي به وجود آمده اند، اغلب مردم با چند كليك ساده كالا هاي مورد نظر خود را درب منزل تحويل مي گيرند. به همين دليل است كه بسياري از مغازه ها و فروشگاه هاي فعال در شهر به فكر طراحي سايت حرفه اي مخصوص به خود شده اند.

سايت ها فقط مخصوص به خريد كالاها نيستند. شما هم اگر كسب و كاري داريد مي توانيد براي آن سايت راه اندازي كنيد. امروزه بسياري از خدمات به صورت آنلاين ارائه مي شوند. حتي خدماتي كه به فكر هيچ كسي خطور نمي كند نيز مي تواند به صورت آنلاين ارائه شود.

در گذشته مردم براي خريد و اجاره خانه، يافتن شغل و يا هر چيز ديگري به روزنامه ها رجوع مي كردند و ساعت ها وقت خود را صرف گشتن و تلفن زدن مي كردند. اما امروزه شما هر چيزي كه بخواهيد را مي توانيد در گوگل جستجو كنيد. حتي وب سايت هايي نيز براي درج آگهي رايگان راه اندازي شده اند كه شما مي توانيد نياز هاي خود را در آنها جستجو نماييد.

 

بهينه سازي وب سايت و موفقيت در كسب و كار

وقتي وب سايتي راه اندازي مي كنيد گوگل و ديگر موتور هاي جستجو آن را در ليست خود قرار مي دهند. به اين ترتيب وقتي كاربران كلمه اي را جستجو مي كنند يك ليست چند صفحه اي براي آنها نمايش داده مي شود. در اين ليست آدرس صد ها وب سايت وجود دارد. كاربر مي تواند به هر كدام از سايت ها مراجعه كند.

همانطور كه گفته شد ليست نتايجي كه گوگل نمايش مي دهند چند صفحه است. اما اغلب كاربران فقط از وب سايت هاي موجود در صفحه اول ديدن مي كنند زيرا با همان چند سايت نخست نيز مي توانند به هدف خود برسند. سايت هاي بسياري با استفاده از تجارب خود مثل مديسه به رتبه يك دست يافتند و شما هم مي توانيد از اين تجارب استفاده كنيد. عملا وب سايت هايي كه در صفحه دوم به بعد قرار دارند ديده نمي شوند. به همين دليل است كه بسياري از كسب و كار هايي كه وب سايت راه اندازي نموده اند نتوانستند به موفقيت برسند.

اغلب مديران وب سايت ها به دنبال بهينه سازي و سئو وب سايتشان هستند. منظور از سئو SEO: Search Engine Optimization مي باشد. به معناي بهينه سازي وب سايت براي قرار گرفتن در صفحات نخست گوگل مي باشد.

گوگل يك شركت قديمي در حوزه فناوري و اينترنت است. موتور جستجو گوگل براي رعايت حق كاربران خود هر وب سايتي را به آنها نمايش نمي دهد. همه كاربران مي دانند كه وب سايت هاي نمايش داده شده در صفحه اول گوگل مورد رضايت گوگل است. گوگل براي نمايش وب سايت ها به كاربران، آنها را از ابعاد مختلف آناليز مي كند و براي اين كار الگوريتم هاي مختلفي دارد.

بسياري از سايت ها براي قرار گرفتن در صفحه اول با يكديگر در رقابت هستند. زيرا اغلب افراد مي دانند براي نتيجه گرفتن از وب سايت خود بايد در نتايج گوگل به خوبي بدرخشند. سايت ساز شركتي يكي از خدمات طراحي سايت، مي باشد. شما عزيزان مي توانيد با طراحي و بهينه سازي وب سايت در كسب و كار خود به موفقيت هاي زيادي برسيد. سئو و بهينه سازي سايت شامل دو مرحله مي باشد: سئو داخلي و سئو خارجي. برخي از روش هاي بهينه سازي وب سايت در خارج از آن بايد انجام شود و برخي ديگر در داخل سايت انجام مي شوند. از روش هاي مختلف سئو به موارد زير مي توان اشاره نمود:

 

1-توليد و درج محتواي بهينه در صفحات وب سايت (توليد محتواي مناسب، مرتبط و غير كپي )
2-افزايش و كنترل سرعت بارگذاري وب سايت براي كاربران
3-بك لينك گذاري در وب سايت هاي مرتبط
4-رعايت چگالي كلمات كليدي در صفحات سايت و انتخاب كلمات كليدي مناسب و مرتبط
5-درج Meta Description
6-رعايت درج لينك هاي داخلي و خارجي در صفحات
7-رفع خطاي 404
8-بهينه سازي تصاويراين اصل براي سايت هايي كه تعداد محتوا بالايي دارند مثل آپارات خيلي مهم است .
9-Responsive و بهينه سازي وب سايت براي صفحات موبايلي
10-تبليغات و اشتراك گذاري محتوا در شبكه هاي اجتماعي
11-بهينه سازي كد هاي دستوري و حذف خطوط اضافه

موارد گفته شده تنها تعدادي محدود از روش هاي سئو مي باشد كه بايد توسط افراد متخصص در اين حوزه انجام شود. به طور خلاصه بايد گفت سئو و طراحي وب سايت با هم كار مي كنند. يعني آنكه شما نمي توانيد تنها با راه اندازي يك سايت انتظار موفقيت و ديده شدن در بستر اينترنت را داشته باشيد. وقتي وب سايت راه اندازي مي كنيد بايد بهينه سازي روي آن انجام گيريد. اگر به سايت ستاره نگاهي داشته باشيم اين سايت با طراحي زيبا و بهينه سازي مناسب توانست به رتبه يك سرچ ها دست يابد. با بهينه سازي صحيح وب سايت شما به صفحه نخست گوگل منتقل مي شود. در اين صورت وقتي كاربران كلمات كليدي مرتبط با وب سايتتان را جستجو مي كنند، آدرس سايت شما در صفحه اول به آنها نمايش داده مي شود به اين ترتيب شانس كليك وب سايتتان بالا مي رود.


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

بازاريابي از طريق ايميل يا ايميل ماركتينگ چيست؟

يكي ديگر از تكنيك هاي ديجيتال ماركتينگ، ايميل ماركتينگ يا بازاريابي از طريق ايميل مي باشد و تيم توليد محتواي وب داران در اين مقاله قصد دارد به تعريف و توضيح تكنيك هاي ايميل ماركتينگ بپردازد.تا پايان مقاله ما را همراهي كنيد و نظرات و تجربيات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

در اصل استفاده از ايميل براي تبليغ محصولات و يا خدمات است، اما تعريف بهتر بازاريابي ايميل استفاده از ايميل براي توسعه روابط با مشتريان بالقوه است.بازاريابي از طريق ايميل بخشي از بازاريابي اينترنتي است كه شامل بازاريابي آنلاين از طريق وب سايت ها، رسانه هاي اجتماعي، وبلاگها و … مي‌شود.

اين روش در اصل همان ارسال نامه مستقيم است با اين تفاوت كه به جاي ارسال نامه از طريق سرويس پستي، پيام ها به صورت الكترونيكي و از طريق ايميل ارسال مي شوند.بيشتر ايميل هاي اسپمي كه حاوي متن هاي تبليغي هستند همه يك نمونه خوب از بازاريابي ايميل در بدترين حالت است.برخي مواقع شخصي يك ليست ايميل خريداري مي كند ( يا چندين ) و آن را به طور مكرر براي افراد موجود در ليست خود ارسال مي‌كند، اين كارها به بازاريابي ايميل نام بدي مي دهد.در بهترين حالت بازاريابي از طريق ايميل به مشاغل اجازه مي دهد تا مشتريان خود را آگاه نگه داشته و پيام هاي بازاريابي خود را به مشتريان خود اختصاص دهد.

بازاريابي ايميل مي تواند شخصي سازي شود

 

شما مي توانيد بازاريابي ايميل خود را شخصي سازي كنيد، براي اين منظور مي توانيد گروه خاصي از مشتريان و افراد را هدف قرار دهيد.ارائه پيشنهادات منحصر بفرد به مشتريان براي خريد محصولات و يا ارائه سرويس‌هايي به مشتريان در روز تولد آن ها نمونه هايي از شخصي سازي بازاريابي ايميل است.

براي مثال ممكن است يك رستوران به مناسبت تولد مشتريان خود به آنها ايميل ارسال كند و يك آفر ۵۰ درصدي به آن ها ارائه دهد.

بازاريابي از طريق ايميل به يك نام تجاري كمك مي كند تا با گذشت زمان توسعه پيدا كند و با مشتريان خود ارتباط برقرار كند و اميدوار به افزايش فروش و افزايش وفاداري مشتري شود.بهترين شيوه بازاريابي ايميل، توسعه ليست ايميل شما به جاي خريد ليست هاي ايميل است.همچنين ايميل بايد براي استفاده در تلفن همراه نيز بهينه شود زيرا طبق آمار نيمي از ايميل ها در دستگاه هاي تلفن همراه باز شده است.

مزاياي ايميل ماركتينگ يا بازاريابي از طريق ايميل
مزاياي ايميل ماركتينگ يا بازاريابي از طريق ايميل

دو مزيت بزرگ در روش بازاريابي ايميل، قيمت و سهولت است.

ارسال نامه الكترونيكي روشي ارزان براي تبليغ يك شركت و همچنين محصولات و خدمات آن در مقايسه با انواع ديگر روش هاي بازاريابي است.همچنين تنظيم و پيگيري يك كمپين بازاريابي از طريق ايميل بسيار آسان است و اين يك نوع بازاريابي بسيار در دسترس براي مشاغل كوچك محسوب مي شود.خبرنامه ها را مي توانيد به ايميل كساني كه اطلاعات لازم را در وب سايت شما ارائه داده اند ارسال كنيد.

به عنوان مثال ارائه اخبار جديد درباره شركت به مشتريان بالقوه، رويدادهاي آينده و يا پيشنهاد هاي ويژه و البته يادآوري اين نكته كه شغل شما هنوز وجود دارد و شايد زمان آن رسيده باشد كه بازديد ديگري از وب سايت شما داشته باشند.

مطلب كامل در لينك زير ....

بازاريابي از طريق ايميل يا ايميل ماركتينگ چيست؟


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

بازاريابي موتور جستجو ( SEM ) چيست؟

بازاريابي موتور جستجو ( SEM ) يك استراتژي بازاريابي ديجيتال است كه براي افزايش ميزان ديده شدن يك وب سايت در نتايج موتور جستجو ( SERPs ) استفاده مي‌شود.در حالي كه اصطلاح صنعت زماني با هر دو فعاليت جستجوي ارگانيك ( SEO & google ad ) شناخته مي‌شد اما اكنون تقريباً منحصرا به تبليغات جستجوي پولي اشاره دارد.

بازاريابي موتور جستجو همچنين به صورت متناوب به عنوان ” جستجو پرداخت شده ” يا ” پرداخت به ازاي هر كليك ( PPC ) ” شناخته مي‌شود.

چرا بازاريابي موتور جستجو مهم است؟

با افزايش تعداد مشتريان و افرادي كه در حال خريد و يا تحقيق درباره محصولات آنلاين هستند، بازاريابي موتور جستجو به يك استراتژي مهم بازاريابي آنلاين براي افزايش دستيابي (ديده شدن) به يك شركت تبديل شده است.در واقع اكثر بازديدكنندگان جديد يك وب سايت با انجام پرس و جو در موتور جستجو، وب سايت مورد نظر خود را پيدا مي‌كنند.

در بازاريابي موتور جستجو تبليغ كنندگان به ازاي هر كليكي روي سايت آن ها مي‌شود پول پرداخت مي‌كنند، نه صرفاً فقط براي ديده شدن!اين يك راه كارآمد براي يك شركت است كه دلارهاي بازاريابي خود را خرج كند.همچنين در اين روش به عنوان پاداش اضافه شده، هر بازديد كننده به طور تدريجي رتبه وب سايت را در نتايج جستجو ارگانيك بهبود مي بخشد.

 

از آنجا كه مصرف كنندگان با هدف يافتن اطلاعاتي با ماهيت تجاري از موتور جستجو استفاده مي‌كنند، پس آن ها از نظر رواني آماده تبديل شدن به يك خريدار يا مشتري هستند، اين در مقايسه با روش‌هاي ديگر مانند رسانه هاي اجتماعي كه در آن كاربران به طور صريح در جستجوي چيزي نيستند، بهتر است.

بازاريابي موتور جستجو دقيقاً در زمان مناسب به مصرف‌كنندگان مي‌رسد: هنگامي كه آنها آماده دريافت اطلاعات جديد هستند.برخلاف اكثر تبليغات ديجيتال، تبليغات ppc غير قابل نفوذ است و نمي‌توان براي آن مشكل ايجاد كرد.با استفاده از SEM نتايج فوري است و مطمئناً سريع ترين راه براي هدايت ترافيك به وب سايت محسوب مي‌شود.

بازاريابي موتور جستجو چگونه كار مي كند؟

موتورهاي جستجوگر از الگوريتم هاي پيچيده اي براي اطمينان از نمايش مناسب نتايج براي هر جستجو استفاده مي‌كنند از جمله با توجه به لوكيشن (مكان) و ساير اطلاعات موجود.در تبليغات جستجو پولي، تبليغات پشتيبان اكثراً در بالاي صفحه ظاهر مي شود كه آن ها را نسبت به ديگر نتايج ارگانيك برجسته تر مي كنند.

SEM از ديد كاربر.....

ادامه مطلب در لينك زير .....

بازاريابي موتور جستجو ( SEM ) چيست؟


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

طراحي سايت حرفه اي چيست ؟

اگر دنبال اين هستيد كه در حرفه خود خوش نام و معروف باشيد قدم اول داشتن يك سايت حرفه اي مي باشد.

طراحي سايت
طراحي سايت امروزه از اهميت بالايي برخوردار است. فرض كنيد فردي اسم شركت شما را شنيده است و مي خواهد در مورد شما بيشتر بداند. او اولين كاري كه انجام مي دهد؛ جستجو در فضاي اينترنت است. وقتي در اينترنت نامي از شما پيدا نكند در نتيجه دلسرد شده و نام شركت شما را رفته رفته فراموش خواهد كرد. طراحي سايت درجه يك مانند فيليمو امري فني و پيچيده است و نمي توان آن را به هر كسي سپرد. براي اينكه يك وب سايت از صفر به صد خود برسد تيم هاي مختلفي مشغول كار روي آن خواهند بود. از تيم گرافيك گرفته كه اولين قدم هاي طراحي وب سايت را بر مي دارد؛ تا تيم توليد محتوا كه وب سايت شما را تكميل و به روز رساني مي كند. به همين دليل است كه اكثر كارشناسان طراحي سايت را تلفيقي از هنر و فن مي دانند.
طراحي سايت ارزان

اگر يك شركت نوپا هستيد كه داراي بودجه اي اندك است. براي گسترش كسب و كار خود در فضاي اينترنت به شما طراحي سايت ارزان را پيشنهاد مي كنيم. هيچ وقت در ابتدا به سايت هاي بزرگ مانند پارس فوتبال توجه نكنيد چرا كه اين سايت ها سالهاست در اين زمينه فعاليت مي كنند و شما به هيچ شكل نمي توانيد به راحتي جايگاه آنان را بدست بياريد. طراحي سايت سريع به شما كمك مي كند تا با كمترين سرمايه و در كوتاه ترين زمان صاحب يك سايت آماده فروشگاه اينترنتي شويد.


طراحي فروشگاه اينترنتي
طراحي سايت فروشگاهي از آن جايي رونق گرفت كه كسب و كار ها از حالت آفلاين به سمت آنلاين شدن حركت كردند و امروز ما شاهد اين هستيم كه ديگر مردم براي خريد هر وسيله اي به مغازه مراجعه نمي كنند و تنها با چند كليك ساده جنس مورد نظرشان را خريداري مي كنند. يكي از سايت هاي معتبر داخلي در اين زمينه را مي توان اسنپ ماركت نام برد. از همين روي بسياري از كسب و كار ها علاوه بر ادامه ي فعاليت هاي خود به صورت سنتي، وارد فضاي ديجيتال شدند.

اما با بيشتر شدن رقابت اين فروشگاه ها در فضاي ديجيتال در حال حاضر وارد شدن به اين حوزه كار آساني نيست. فرض كنيد ديگر چه شركتي مي تواند با فروشگاه هايي نظير ebay و Amazon رقابت كند. شركت هايي كه اقتصاد كشوري مانند آمريكا به آن ها وابسته است. به همين منظور وقتي مي خواهيد وارد دنياي فروشگاه هاي آنلاين شويد؛ بايد خلاقيت از سر و كول سايتتان بالا برود. در نتيجه بايد طراحي سايتتان را به يك طراح چيره و زبردست بسپاريد.

چگونگي همكاري با يك شركت سئو
براي اينكه شما بخواهيد سئوي خود را برون سپاري كنيد دو انتخاب دارد:

يك) سپردن سئوي سايت خود به فري لنسر ها

دو) سپردن سئوي سايتتان به يك شركت بهينه سازي سايت

شركت هاي خدمات سئو با داشتن چندين كارشناس مجرب مي توانند سئو سايت تهران شما را در مدت زمان كمتري بهبود ببخشند و رتبه ي وب سايتتان را در نتايج سرچ گوگل به طور چشمگيري افزايش دهند. به همين دليل هم هزينه ي بهينه سازي سايت اينگونه شركت ها بسيار بيشتر از فري لنسر ها است. البته اين را هم فراموش نكنيد كه شركت هاي سئو اكثرآ داراي مجوز از وزارت صنعت و معدن هستند و به صورت مستقيم نمي توانند سر شما را كلاه بگذارند.

اما نكته اي كه در كار با اينگونه شركت ها بايد به آن توجه كنيد؛ ليست هزينه هاي پرداختي از جانب شماست. بد نيست از تجربيات سايت هاي بزرگ مانند طرفداري نيز در اين زمينه استفاده كنيد. ممكن است بعد از عقد قرارداد و واريز مبلغ توافق شده برخي از اين شركت ها از شما طلب هزينه ي جداگانه براي اقدامات اضافه بر سازمان خود بكنند. اما مسئله اي كه در اينجا حائز اهميت است؛ عدم وجود اقدامات اضافه بر سازمان مي باشد.


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

بازاريابي ويروسي ( viral marketing ) چيست؟

محتواي ويروسي، معمولا يك استراتژي ويروسي طراحي شده خوب در پشت خود دارد، البته بخشي از آن هم ناشي از شانس است اما خلاقيت و آماده سازي نيز بسيار مهم هستند.

بازاريابي ويروسي يا viral marketing يكي از روش هاي ديجيتال ماركتينگ به شمار مي رود و وب داران در اين مقاله قصد دارد به شما بگويد كه تعريف اين مفهوم ( viral marketing ) در واقع چيست، يك كمپين ويروسي چگونه كار مي كند و اينكه مزاياي بازاريابي ويروسي چيست و همچنين در ادامه مثال هايي در اين زمينه ذكر خواهيم كرد.

در ادامه با ما همراه باشيد.

بازاريابي ويروسي چيست؟

بازاريابي ويروسي عبارت است از امكان ايجاد علاقه و فروش بالقوه يك برند يا محصول، از طريق پيام هايي كه مانند ويروس پخش مي شود به عبارت ديگر به سرعت و از شخصي به شخص ديگر.اين ايده براي اين است كه كاربران خودشان تصميم بگيرند كه محتوا را به اشتراك بگذارند.شبكه هاي اجتماعي به دليل سرعت و سهولتي كه در اشتراك گذاري دارند زيستگاه طبيعي اين نوع بازاريابي هستند.

از متداول ترين مثال هاي اخير در اين زمينه مي‌توان به ايجاد فيلم هاي متحرك و شگفت انگيز و يا ويدئو هاي ديدني در يوتيوب اشاره كرد كه سپس در فيس‌بوك، توييتر و كانال هاي ديگر به اشتراك گذاشته مي شوند.دليل ويروسي بودن آن سهولت در پخش و اشتراك است.

 

اگرچه بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه اين يك شمشير دولبه است زيرا ما نمي توانيم فراموش كنيم كه در اين كمپين قسمت بزرگي از كنترل به دست كاربران مي افتد و ما اين ريسك را مي‌كنيم كه ممكن است پيام به صورت اشتباه تفسير شود!از طرف ديگر يك كمپين ويروسي موفق مي تواند براي نتايج نام تجاري شما معجزه كند.

يك كمپين ويروسي چگونه كار مي كند؟

ايجاد يك كمپين بازاريابي ويروسي بسيار ساده است: يك فيلم يا نوع ديگري از محتوا را ايجاد كنيد كه براي مخاطب هدف جذاب باشد سپس آن را در فضاي اينترنت قرار دهيد و اولين اقدامات را براي تحرك آن برنامه‌ ريزي كنيد و از آنجا شكل بگيريد.سپس تنها كاري كه مي‌توانيد انجام دهيد اين است كه منتظر بمانيد تا فيوز روشن شود و كاربران مانند ديوانه ها شروع اشتراك گذاري آن كنند.

جالب است بدانيد در بعضي از موارد viral marketing به طور تصادفي اتفاق مي‌افتد، براي مثال از طريق ويدئويي كه توسط يك كاربر خصوصي بارگذاري مي شود و ناگهان محبوب مي‌شود و شروع به گردش در سراسر اينترنت مي كند.در مورد استراتژي انتشار فيلم هاي ايجاد شده توسط برندها ما دو اصل تمركزي داريم: نمايش داده شده يا پنهان

در حالت اول كاربر از اولين لحظه آگاه است كه در حال مشاهده محتواي تبليغاتي است، در حالي كه در حالت دوم، مشاركت برند پنهان است و بعدا مشخص مي شود.

ادامه مطلب در لينك زير....

بازاريابي ويروسي ( viral marketing ) چيست؟


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

اينفوگرافيك چيست؟

اينفوگرافيك چيست؟

اينفوگرافيك بيانگر ارزش و كارايي ارتباط تصويري است.

بيشتر ادراك ما از محيط پيرامونمان به وسيله چشم‌هايمان است و مغز هم علاقه زيادي به تجزيه و تحليل اطلاعات به صورت تصويري دارد، پس اگر اطلاع رساني و انتقال پيام به كمك تصوير انجام پذيرد اثرگذاري و مدت ماندگاري آن در ذهن بيشتر است.تعريف بالا خلاصه‌اي از اينفوگرافيك به زبان ساده بود.

استفاده از اينفوگرافيك لزوماً به معني استفاده از تصاوير ساده نيست بلكه مي تواند شامل عكس، نقشه، دياگرام، نمودار و غيره باشد.از محبوبيت اينفوگرافيك ها مي توان به قابليت تبديل محتواي متني استاندارد به يك محتواي تصويري كه قابل درك آسان است، اشاره كرد.احتمالاً به همين دليل است كه بيشتر بازارياب هاي ديجيتال و طرفداران سئو توانايي اينفوگرافيك در بازاريابي ديجيتال را بسيار بالا مي دانند.

دلايل استفاده از اينفوگرافيك در بازاريابي ديجيتال

 

 استفاده از اينفوگرافيك در محتواي وب سايت باعث بهبود سئو و در نتيجه افزايش ترافيك وب سايت مي شود.
 توجه افراد را بهتر جلب مي كند، زيرا همانطور كه گفتيم مغز انسان تصاوير بصري را بهتر مي فهمد.
 اينفوگرافيك شانس بالايي دارد كه به طور ويروسي ( viral marketing ) گسترش يابد و بين كاربران پخش شود، در توييتر ريتوييت اينفوگرافيك ها حدود 800 برابر ريتوييت ساير پست هاست كه اين رقم قابل توجهي است.
 دليل مهم ديگر اين است كه اينفوگرافيك، آگاهي نسبت به برند را افزايش مي دهد و حرفه اي بودن را به نمايش مي گذارد.
 محتوايي است كه به راحتي مي تواند مجددا به اشتراگ گذاشته شود و بارها مورد استفاده قرار بگيرد.
 اينفوگرافيك هاي توليد شده علاوه بر استفاده در فضاي آنلاين و ديجيتال، مي توانند در تبليغات كاغذي شركت نيز چاپ بشوند و اين هماهنگي تصويري را براي مخاطب به وجود مي آورد و به گسترش آگاهي برند كمك مي كند.
سخن آخر در رابطه با اينفوگرافيك

در نهايت مي توان گفت اينفوگرافيك چهار خدمت حياتي را مي تواند ارائه كند: ارزش پيشنهادي، ساختن يك برند، بيان يك داستان، و حركت مخاطبين مشتاق در طول پروسه خريد.

حال به قسمت جذاب دوم مقاله مي رسيم.

براي مطالعه كامل اين مقاله آموزشي حتما روي لينك زير كليك كنيد...

https://webdaran.com/what-is-affiliate-marketing-and-infographick/


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

چطور يك كمپين بازاريابي موثر را طراحي و راه‌اندازي كنيم؟

برنامهٔ كمپين بازاريابي، برنامهٔ ارتباطي كوتاه-مدت‌تر و يكپارچه‌شده‌اي است كه براي استفاده از رسانه‌هاي ديجيتال، به‌منظور دست‌يابي به مشتري‌هاي راغب جديد و افزايش فروش پياده‌سازي مي‌شود. هدف اصلي آن درگير شدن مخاطبان و معمولا متمركز بر بازاريابي محتواست.

هدف برنامهٔ كمپين بازاريابي شناسايي آن دسته از فعاليت‌ها و كانال‌هاي ارتباطي بازاريابي مربوط‌به‌هم و يكپارچه‌شده‌اي است كه مي‌توان از آن‌ها به منظور دست‌يابي به اهداف كمپين و تأثيرگذاري بر روي مشتري‌ها استفاده كرد. در برنامهٔ كمپيني كه از كارايي كافي برخوردار باشد، بايد مفهومي كلي براي كمپين تعريف شده باشد كه بر اساس آن، كانال‌هاي ارتباطي رسانه‌هاي ديجيتال و ابزارهاي ارتباطي ديگر، چه به‌صورت آنلاين و چه به‌صورت آفلاين، مورد استفاده قرار بگيرند. اين مفهوم بايد قابليت اشتراك‌گذاري داشته باشد و باعث درگير شدن مشتري بشود.

چه زماني بايد از برنامهٔ كمپين بازاريابي استفاده كرد؟
برنامهٔ كمپين بازاريابي بايد براي به حداكثر رساندن دسترسي به كمپين‌هاي اينترنتي و پيدا كردن مشتري‌هاي جديد مورد استفاده قرار بگيرد. سازمان‌هاي بزرگ‌تر از كمپين‌هاي حفظ مشتري استفاده مي‌كنند. از اين نوع كمپين ها مي توان به حفظ مشتري سايت هايي مثل ستاره اشاره كرد. پيش از آنكه كار طراحي و به‌راه‌اندازي كمپين آغاز شود، بايد هدف آن مشخص شده باشد. ازجمله مهمترين اهدافي كه در كمپين‌ها دنبال مي‌شود مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

1- معرفي بهتر و بيشتر برند و افزايش محبوبيت آن در ميان مخاطبان؛
2- معرفي محصول جديد؛
3- ارائهٔ محتوا به‌منظور شروع فعاليت‌هاي بازاريابي محتواي مرتبط با افزايش مشتري‌هاي راغب؛
4- افزايش فروش محصولات حال حاضر شركت‌ها؛
5- كمپين‌هاي تبليغاتي‌اي كه هدف از آن‌ها افزايش فروش، با پيشنهاد تخفيف‌هاي فصلي است.
تنها پس از تعريف كردن هدف كمپين است كه چگونگي استفاده از برنامه مشخص مي‌شود و نيز اين مسئله كه كدام كانال‌هاي ارتباطي بازاريابي براي محقق كردن هدف مؤثرتر خواهند بود.

 

مراحل طراحي كمپين بازاريابي

برنامهٔ كمپين به شش حوزهٔ مختلف ارتباط پيدا مي‌كند كه در ادامه خلاصه‌اطلاعاتي دربارهٔ هريك عنوان خواهد شد.

مراحل طراحي كمپين بازاريابي و مسائل كليدي‌اي كه بايد به هنگام برنامه‌ريزي مد نظر قرار داد عبارت‌اند از:

۱. اهداف كمپين و پيگيري روند دست‌يابي به اهداف: هدف از راه‌اندازي كمپين دست‌يابي به چه چيزي است و در صورت دست‌يابي به آن، چگونه متوجه خواهيم شد؟ رعايت اين اصل بسيار مهم است همانطور كه تابناك با رعايت اين اصل توانست كمپين قدرتمندي بسازد و موفقيت را درو كند.

۲. هدف‌گذاري كمپين: مي‌خواهيم به چه كساني دسترسي پيدا كنيم؟

۳. پيشنهادها و پيام‌هاي كليدي كمپين: جايگاه شركت، محصولات و خدمات خود را چگونه مشخص خواهيم كرد؟ كدام دسته از پيشنهادهاي كمپين يا محصولات باعث افزايش درگير كردن مشتريان و نرخ تبديل مخاطبان خواهد شد؟

۴. برنامهٔ مرتبط با رسانه‌هاي كمپين و بودجه: براي دسترسي به مخاطبان هدف و تأثيرگذاري بر آن‌ها از كدام كانال‌هاي ارتباطي رسانه‌ها استفاده خواهيم كرد؟ ترتيب فعاليت‌هاي مرتبط با رسانه‌ها به چه صورت خواهد بود و براي يكپارچه‌سازي آن‌ها چه برنامه‌اي داريم؟

۵. توليد دارايي كمپين: مديريت دارايي‌ها به‌منظور شكل‌دهي به كمپين.

۶. واردن كردن كمپين به مرحلهٔ اجرايي: پيش از شروع‌به‌كار كمپين، چه مسائلي بايد مورد بررسي قرار بگيرند؛ پس از آن كدام مسائل به اصلاح يا تنظيم نياز خواهند داشت؟

معمولا هر نوع سايتي نيازمند نوع كمپين مختتص به خود است و طراحي سايت اينترنتي و براي طراحي كمپين بازاريابي، در طول هر يك از شش مرحلهٔ ياد شده، بايد براي موارد زير تعريفي ارائه داد:

1- مشخصات مشتري‌ها و اشخاصي كه با هدف كمپين مرتبط هستند؛
2- ارزش پيشنهادي محصول يا خدمات؛
3- پيشنهاد اصلي كه همان فراخوان براي اقدام (CTA) است؛
4- كانال‌هاي تبليغاتي‌اي كه به منظور افزايش آگاهي و تشويق مشتري‌ها به خريد مورد استفاده قرار مي‌گيرند؛
5- چگونگي لحاظ كردن پيشنهاد ارائه شده در كمپين در صفحات فرود و ديگر قسمت‌هايي كه در معرض ديد مشتري‌ها قرار مي‌گيرد؛
6- جدول زماني و برنامهٔ چگونگي پيشبرد فعاليت‌ها؛
7- سازوكار چگونگي برقراري ارتباط بيشتر با مشتري‌هاي راغب (از طريق ارسال پيشنهادها)؛
8- چگونگي ارزيابي و ارسال گزارش در مورد نتايج.

اهداف (Objectives)

بايد مشخص كنيم كه به كجا مي‌خواهيم برسيم.

1- آن دسته از اهداف هوشمند كمپين كه شامل تعداد مشتري‌هاي راغب و فروش بر اساس افزايش دسترسي باشند، كدام‌اند؟
2- از به‌راه‌اندازي كمپين قصد دست‌يابي به چه هدفي را داريم داشتن و  پيدا كردن هدف قوي ترين قدم شما در اين زمينه است همانطور كه آپارات در تجربيات خود مي نويسد پيدا كردن هدف مهم ترين قدم است  و اگر به آن دست پيدا كرديم، چگونه متوجه خواهيم شد؟
3- تمركزمان بر حفظ مشتري‌هاي كنوني است، يا افزايش تعداد آن‌ها يا معرفي بهتر و بيشتر برند؟
4- چه مقياس‌هاي زماني‌اي وجود دارند؟
5- به چه كساني مي‌خواهيم دسترسي پيدا كنيم؟ قصد تأثيرگذاري بر چه كساني را داريم؟
6- مشتري‌ها چه‌جور شخصيتي دارند؟
توصيه مي‌شود مدل پيش‌بيني كمپين تبديل-محوري براي كمپين خود طراحي كنيد تا از دسترسي به تعداد مخاطبان كافي اطمينان حاصل كنيد و به نتايج دلخواه دست پيدا كنيد (براي نمونه افزايش فروش و تعداد مشتري‌هاي راغب).

استراتژي (Strategy)
به اين معناست كه چگونه به هدف خود خواهيم رسيد؟ به عبارت ديگر، چگونگي دست‌يابي به اهداف در استراتژي خلاصه مي‌شود. مشخص كردن استراتژي، در مقايسه با ساير مراحل كار، به زمان نسبتا كمتري نياز دارد، اما اين مسئله به هيچ عنوان از اهميت آن كم نمي‌كند. همواره به خاطر داشته باشيد كه كمپين ها تاثير مستقيمي روي بهينه سازي وب سايت شما دارد و اگر به درستي طراحي شود موفقيت را براي شما به ارمغان مياورد، بخصوص كه مشخص‌كنندهٔ مسير و جهت تاكتيك‌هاي مورد استفاده نيز هست. با مشخص كردن استراتژي براي سؤالاتي جواب پيدا مي‌كنيم كه برخي از آن‌ها را در ادامه مي‌توانيد مشاهده كنيد:

پيام‌ها و پيشنهادهاي كمپين ما چه هستند؟
كدام كمپين يا پيشنهاد ارائه‌شده دربارهٔ محصول توانايي درگير كردن مخاطبان و تبديل آن‌ها در جهت اهداف از پيش تعيين‌شده را دارد؟
چگونه با استفاده از بازاريابي محتوا با مخاطبان خود ارتباط برقرار مي‌كنيم و آن‌ها را متقاعد مي‌كنيم؟
جايگاه شركت، محصولات و خدمات خود را چگونه مشخص مي‌كنيم؟

تاكتيك‌ها (Tactics)
تاكتيك‌ها در واقع جزئيات استراتژي هستند. به هنگام برنامه‌ريزي براي كمپين، اين مسئله بايد دقيقا مشخص شود كه در چه زماني، از كدام تاكتيك‌ها بايد استفاده شود؟  در طراحي و اجرا كمپين نهايت دقت را به خرج دهيد و از تجربيات سايت هاي ديگر مثل شيپور هم استفاده كنيد. تاكتيك‌هايي كه انتخاب مي‌كنيد بايد كاملا در هماهنگي با فعاليت‌هاي مشتري باشند. ازجلمه سؤالات مرتبط با تاكتيك‌ها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

چه برنامه‌اي براي رسانه‌ها داريم؟ بودجه‌مان چقدر است؟
براي دسترسي به مخاطبان هدف و تأثيرگذاري بر آن‌ها، از كدام كانال‌هاي ارتباطي رسانه‌ها استفاده خواهيم كرد؟
ترتيب فعاليت‌هاي مرتبط با رسانه‌ها به چه صورت خواهد بود و براي يكپارچه‌سازي آن‌ها چه برنامه‌اي داريم؟


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

بازاريابي درون گرا يا بازاريابي ربايشي يا جاذبه ايي چيست؟

بازاريابي درون گرا يا بازاريابي جاذبه ايي چيست؟همانطور كه مي دانيد بازاريابي درون گرا شاخه اي از ديجيتال ماركتينگ يا بازاريابي ديجيتال است.اصطلاح بازاريابي درونگرا يا بازاريابي جاذبه‌اي يا Inbound Marketing يكي از اصطلاحات در بازاريابي ديجيتال يا ديجيتال ماركتينگ است.

تعريف بازاريابي درونگرا يا Inbound Marketing چيست؟

بازاريابي درونگرا شكلي از بازاريابي است كه در آن گفتگوي مخاطب با كسب و كار يا برند، از طرف مخاطب آغاز مي‌شود.
اگر مجموعه‌ فعاليت‌هاي شما به شكلي باشد كه نخستين بار مشتري احساس كند كه به سراغ شما آمده و شما به سمت او نرفته باشيد ، بازاريابي شما از جنس درونگرا يا جاذبه‌اي است.
به عنوان مثال وقتي كه مخاطب شما براي پاسخ به نياز خود در شبكه هاي اجتماعي سوال خود را جستجو مي كند و به شما مي رسد، يا هنگامي كه مخاطب شما توسط گوگل يا ساير موتورهاي جستجو مانند داك داك گو به دنبال پاسخ خود مي گردد و به سايت شما مي رسد، نحوه ارتباط با شما از طريق بازاريابي ديجيتالي درون گرا بوده.

مهم است بدانيم كه اصطلاح بازاريابي درونگرا يا Inbound Marketing نخستين بار در سال ۲۰۰۵ توسط برايان هاليگان (بنيان‌گذار و مديرعامل سايت HubSpot) به كار برده شد.
او معتقد بود كه بازاريابي درونگرا مي‌تواند براي دو گروه از كسب و كارها مناسب باشد:
كسب و كارهاي كوچك با درآمدهاي بزرگ
شركت هاي دانش بنيان

بازاريابي برون گرا يا outbound marketing چيست؟

 


بر خلاف بازاريابي درون گرا، بازاريابي برون گرا به روش هاي بازاريابي سنتي گفته مي‌شود كه اين روش ها شامل تبليغات تلويزيوني، راديويي، تبليغات بروشور، تلفني و .. است.در اين روش ها، ابزارهاي مديا كه براي انبوه افراد جامعه مورد استفاده قرار مي گيرد، استفاده مي شود تا شايد در بين آن ها افراد علاقمند اين تبليغ را ببيند.
در اين نوع بازاريابي اگر بتواند موثر باشد باعث شناخته شدن عمومي برند مي شود.همچنين اين نوع بازاريابي براي افرادي كه كمتر با تكنولوژي سركار دارند مناسب تر است.
تفاوت بازاريابي درونگرا و برون گرا

در بازاريابي برون گرا صاحب كالا در تلاش است از طريق ايجاد محتواي جذاب، توجه مخاطب خود را جلب كند كه اين روش از بهترين روش هاي تبديل كاربر به مشتري است.اين امر در بازاريابي درون گرا با استفاده از وبلاگ ها، رسانه هاي اجتماعي، ايميل هاي خبرنامه و موارد ديگر كه مردم مايل به خواندن آن ها هستند انجام مي شود.از روش هاي بازاريابي ربايشي يا درون گرا مي توان به وبلاگ نويسي، تهيه اينفوگرافيك، ايميل ماركتينگ، ويدئو پادكس، كتاب الكترونيك، خبرنامه هاي الكترونيكي، شبكه هاي اجتماعي و…. اشاره كرد.

در بازاريابي درون گرا بر خلاف بازاريابي برون گرا، براي پيدا كردن، جلب رضايت و توجه مشتري، نياز به انرژي زيادي نيست.در تهيه استراتژي بازاريابي جاذبه ايي يا ربايشي مي‌توانيد با تمركز به مشكلات و نيازهاي مشتريان به آن ها ديد مناسبي از محصول خود بدهيد و ضمن معرفي خود و كسب اعتماد، آن ها را تشويق به خريد كنيد.
نكته ديگري كه در تفاوت اين دو وجود دارد در روش‌هاي بازاريابي برون گرا است.در بازاريابي برون گرا با اينكه مخاطب خود به سمت شما نيامده ولي تبليغات شما ممكن است آزاردهنده باشد، مثلاً ممكن است هنگامي كه تبليغات تلفني داريد تماس هاي آزار دهنده را براي آن ها داشته باشيد كه اين خود يك نوع ضد تبليغ است.

مزيت هاي بازاريابي درون گرا يا ربايشي.....

براي مطالعه كامل اين نوع از ديجيتال ماركتينگ حتما روي لينك زير كليك كنيد..

https://webdaran.com/what-is-inbound-marketing/


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

ديجيتال ماركتينگ يا بازاريابي ديجيتال چيست ؟ ( قسمت دوم )

در مقاله پيش رو به ذكر و تعريف ديگر موارد موثر در زمينه بازاريابي ديجيتالي يا ديجيتال ماركتينگ خواهيم پرداخت.پس تا انتهاي مقاله با ما همراه باشيد.

بهينه سازي موتور جستجو (سئو) در ديجيتال ماركتينگ يا بازاريابي ديجيتال
سئو همان بخش مورد علاقه تمامي صاحبان وب و صاحبان مشاغل است.
حتما شما نيز مي دانيد كه يكي از مهمترين معيارها براي به دست آوردن رتبه بالاتر در گوگل، افزايش سئو سايت است.
بخش بزرگي از ورودي وب سايت شما (يعني تعداد كاربراني كه وارد وب سايت شما مي‌شوند) از طرف گوگل است.

اگر بخواهيم يك عدد تقريبي بگوييم، حداقل 50 الي 70 درصد ورودي اكثر وب سايت‌ها از موتورهاي جستجو (مخصوصا گوگل در ايران) است، پس اين نيست كه تمامي صاحبان مشاغل خواستار سئو سايت بالا براي وب سايت خود هستند.
همانطور كه مي‌دانيد بر هيچ كس پوشيده نيست كه سئو سايت بالا باعث مي شود تا سايت شما در صفحه اول و يا لينك هاي بالاي گوگل قرار بگيرند و همين امر باعث جذب مشتري براي شما مي شود پس براي اطلاع بيشتر اين موضوع جذاب در جهت افزايش رنك سايت به مقالات سئو سايت چيست و عوامل موثر در سئو سايت و ابزارها و منابع سئو مراجعه كنيد.

بازاريابي محتوا در ديجيتال ماركتينگ چيست؟

 

قبل از توضيح بازاريابي محتوا در ديجيتال ماركتينگ، براي درك بهتر اين آيتم پيشنهاد مي كنيم ابتدا به مقاله پيشرفت محتوا در سئو 2019 توجه فرماييد .

بازاريابي محتوا، يك رويكرد استراتژيك براي بازاريابي است كه روي توليد و توزيع محتواي با ارزش تمركز دارد.

به واسطه اين رويه مي‌توانيد يك مخاطب از پيش تعريف شده را جذب و او را كنار خود حفظ كنيد.

در مرحله بعد فرآيند بازاريابي محتوايي، لازم است كه فرد جذب و حفظ شده را به واسطه راهكارهايي به يك مشتري سودآور تبديل كنيد.
هميشه بايد در نظر داشته باشيد كه بازاريابي محتوا يك فرآيند بلند مدت است.

در واقع بازاريابي محتوا همان هنر برقراري ارتباط با مشتري‌هاي بالفعل و بالقوه است.

شما به واسطه اين شيوه مشتريان خود را آموزش مي‌دهيد و بدون جلسه معرفي محصولات و خدمات جديد خود ، آنها را به سوي خود حركت مي‌دهيد.

اشتراك‌گذاري اطلاعات مفيد و كاربردي مرتبط با نياز مخاطبانتان سبب مي‌شود كه سرعت تبديل شدن يك مشتري عادي به يك خريدار وفادار ، افزايش يابد و ديگر اين كه آن ها براي محصولات جديدتان به شما مراجعه كنند ؛ تا ديگر نيازي نباشد هر بار كه محصول جديدي عرضه مي‌كنيد ، مجبور شويد كه مستقيما به آنها اطلاع‌رساني كنيد.
بازاريابي محتوا ، توسط كمپاني‌هاي بزرگي چون مايكروسافت ، سيسيكو و P&G مورد استفاده قرار مي‌گيرد و بي‌شك براي آن ها نيز مفيد بوده كه همواره سعي بر گسترده كردن رسانه‌هاي خود داشته اند.

كسب‌وكارهاي نوپا هم مي‌توانند با هزينه‌اي كم ، سراغ اين روش مفيد بروند و كسب‌وكار خود را به واسطه انتشار گسترده محتواهاي مفيد رشد دهند.
همواره حواستان باشد كه بازاريابي محتوا ، بدون محتواي باكيفيت امكان پذير نيست!

تاثير كيفيت محتوا بر مشتريان و روش هاي بازاريابي
اصلا مهم نيست كه با كدام روش به بازاريابي كسب‌وكار خود مي‌پردازيد ؛ زيرا توليد محتوا بخشي از فرآيند بازاريابي دروني (Inbound Marketing) كسب‌وكار شما را شكل مي‌دهد و لازم است روي كيفيت آن توجه ويژه‌اي داشته باشيد.

بازاريابي شبكه اجتماعي در ديجيتال ماركتينگ يا بازاريابي ديجيتال چيست ؟....


براي مطالعه كامل اين مطلب كليدي حتما روي لينك زير كليك كنيد..
ديجيتال ماركتينگ يا بازاريابي ديجيتال چيست ؟ ( قسمت دوم )


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

رتبه سايت خود را در گوگل افزايش دهيد!

اين روزها واژه سئو يا بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجو در دارندگان سايت بسيار رايج شده است. بسياري از مديران سايت اين مبحث را بسيار پيچيده مي‌دانند و فكر مي‌كنند براي بهبود رتبه سايت در گوگل مجبوريم چند ميليون تومان هزينه كنيم تا كارهاي عجيب و غريبي انجام شود و سايت ما در اولين نتايج جستجوي گوگل ظاهر شود.

ولي موضوع آنقدرها هم پيچيده نيست. هركسي كه درس‌هاي دبيرستان را با موفقيت گذرانده است مي‌تواند بهينه‌سازي سايت را فرا بگيرد و رتبه سايتش را بهبود بخشد. البته اين‌كار فرايندي مستمر است و كاري نيست كه يكبار انجام شود و سپس به فراموشي سپرده شود و مناسب‌ترين فرد براي انجام اين‌كار مدير همان سايت است.

SEO چيست؟

سئو مخفف واژه‌هاي Search Engine Optimization است كه معني آن «بهينه‌سازي سايت براي موتورهاي جستجو» است. بهينه‌سازي سايت براي كليدواژه‌اي خاص انجام مي‌شود. كليدواژه عبارتي است كه در گوگل جستجو مي‌شود كه مي‌تواند شامل يك يا چند كلمه باشد. وقتي صفحه اي از سايتمان را براي كليدواژه‌اي بهينه كنيم، وقتي فردي آن كليدواژه را در گوگل جستجو كرد سايت ما در اولين نتايج جستجو ظاهر مي‌شود و در نتيجه ترافيك سايت افزايش مي‌يابد. سايت ديجي كالا با قرار گرفتن در اولين نتايج جستجو به ورودي زيادي دست يافتند. نكته مهم آن است كه سئو بر هر صفحه سايت اعمال مي‌شود و هر صفحه سايتمان مي‌تواند رتبه‌اي متفاوت از ديدگوگل داشته باشد. وقتي از صفحه خاصي از سايت صحبت نمي‌شود و به  بهينه‌سازي اشاره مي‌شود معمولا منظور، بهينه‌سازي صفحه اصلي سايت است.

چرا سايت را براي گوگل بهينه كنيم؟

هر سايتي براي موفقيت به بازديدكننده نياز دارد و يكي از بهترين روش‌هاي جذب بازديدكنندگان باكيفيت، هدايت افرادي است كه خودشان به‌دنبال مطالب سايتمان هستند و در گوگل به جستجو مي‌پردازند. حال چرا در مباحث بهينه‌سازي سايت بيشتر درباره گوگل صحبت مي‌شود؟ در طراحي وب سايت بايد بهينه سازي به درستي رعايت شود. زيرا تعداد جستجوهايي كه در گوگل انجام مي‌شود بيشتر از ۶ برابر مجموع تمامي جستجوهايي است كه در موتورهاي جستجوي ديگر مانند ياهو و … انجام مي‌شود. نكته ديگر آن است كه اصول بهينه‌سازي سايت در موتورهاي جستجو تقريبا مشابه هستند، بنابرين اگر سايت را براي گوگل بهينه كنيد، معمولا در موتورهاي جستجوي ديگر نيز رتبه خوبي خواهيد داشت.

نتايج طبيعي و نتايج تبليغاتي گوگل

همانطور كه مي‌دانيد براي ديده‌ شدن در اولين نتايج جستجوي گوگل دو راه وجود دارد. يك راه پرداخت مبلغي به گوگل براي نمايش تبليغ شما در ستون سمت راست نتايج جستجو است. گوگل سيستم تبليغاتي پيشرفته‌اي دارد كه Adwords نام دارد و درآمد اصلي گوگل از اين راه است. شما مي‌توانيد متن تبليغاتي كوتاهي تعريف كنيد و هرگاه كسي واژه موردنظر شما را جستجو كرد، تبليغ شما را ببيند. سايت هايي مثل فيليمو در ابتدا با گرفتن ادورز به نتايج رسيدند سپس در آن منطقه ثابت شدند.

راه ديگر قرار گرفتن در اولين نتايج طبيعي گوگل است. براي اين كار لازم نيست پولي بپردازيد و بايد بر بهينه‌سازي سايت كار كنيد. نتايج طبيعي همان نتايج جستجو هستند كه در ستوان سمت چپ گوگل نمايش داده مي‌شوند و هر روز با آنها سروكار داريم. ولي موضوع مهم آن است كه اهميت اين دو مكان يعني نتايج طبيعي و نتايج تبليغاتي يكسان نيست.


 طبق بررسي‌هايي كه در سال ۲۰۱۰ توسط يك شركت معروف آمريكايي انجام شده، كمتر از ۵ درصد جستجوگران بر نتايج تبليغاتي كليك مي‌كنند، ولي حدود ۴۵ درصد آنها بر اولين نتيجه جستجوي طبيعي گوگل كليك مي‌كنند. پس اگر در كليدواژه موردنظر اولين نتيجه جستجوي گوگل باشيم از هر ۱۰۰ جستجوگر ۴۵ نفر وارد سايت ما خواهند شد، درحالي كه حداكثر ۵ نفر از طريق لينك‌هاي تبليغاتي وارد سايت مي‌شوند. اين موضوع براي سايت هاي خبري مثل نمناك بسيار مهم است تا تزافيك بيشتري دريافت كنند. ترافيك ايجاد شده از نتايج طبيعي، ۹ برابر ترافيك حاصل از تبليغ در گوگل است و همين موضوع اهميت و ارزش بهينه‌سازي سايت را نشان مي‌دهد. يكبار ديگر تكرار مي‌كنيم ترافيك ايجاد شده از نتايج طبيعي رايگان است!

بهينه‌سازي سايت شامل چه كارهايي است؟

بهينه‌سازي سايت به دو بخش عمده تقسيم مي‌شود.

۱. تغييرات داخل سايت يا بهينه‌سازي صفحات سايت

۲. بهينه‌سازي در خارج از سايت

بهينه‌سازي صفحات سايت همان ايجاد تغييرات در محتويات و كد صفحات و كلا تمام تغييراتي است كه در سايتمان انجام مي‌دهيم. بهينه‌سازي خارج از سايت با ايجاد لينك‌هاي باارزش از سايت‌هاي ديگر به سايت ما و چند كار ديگر انجام مي‌شود كه خود مبحث بسيار گسترده‌اي است. حال شايد اين سوال پيش بيايد كه كدام مهم‌تر است؟ اگر در مورد ايران صحبت كنيم، بسياري از وب‌سايت‌ها به‌طور حرفه‌اي بر بهينه‌سازي سايتشان كار نمي‌كنند و در بسياري از كليدواژه‌ها رقابت خيلي تنگاتگ نيست. اولين گام بهينه‌سازي، كار بر صفحات سايت است.  اگر در زمينه سئو سايت اطلاعات و تجربه كافي نداريد هيچ وقت در اين زمينه فعاليت نكنيد چرا كه اولين قدم اشتباه آخرين قدم  است به شما پيشنهاد مي كنيم ليست تعرفه سئو را مطالعه كنيد تا از هزينه هاي سئو آگاه شويد .وقتي صفحات سايت را به‌اندازه كافي بهبود ببخشيم معمولا تغيير قابل‌توجهي در رتبه سايت ما ايجاد مي‌شود و حتي شايد در اولين نتايج گوگل قرار بگيريم. سپس مي‌توانيم به بهينه‌سازي در خارج از سايت يا همان لينك‌سازي بپردازيم. البته در بهينه‌سازي حرفه‌اي حتما بايد بر دو مورد نيز كار كنيم.

انتخاب كليدواژه مناسب

اولين و مهم‌ترين قدم در بهينه‌سازي سايت براي موتورهاي جستجو انتخاب كليدواژه‌هاي مناسب است. البته شايد بهتر باشد براي شروع بر يك كليدواژه تمركز كنيم و سپس تعداد كليدواژه‌ها را افزايش دهيم. بدترين اتفاق ممكن در بهينه‌سازي سايت آن است كه سايتتان براي يك كليدواژه نامناسب بهينه شده باشد. مديران سايت ورزش 3 انتخاب كلمه كليدي را مهم ترين قدم اوليه مي دانند. فرض كنيد رستوران جديدي راه‌اندازي كرده‌ايد كه نامش «رستوران آناناس» است. اگر سايت خود را براي كليدواژه «رستوران آناناس» بهينه كنيد اين كار احتمالا هيچ تاثيري در افزايش ترافيك سايت نخواهد داشت، زيرا در ماه شايد يك نفر هم اين كليدواژه را جستجو نكند. البته اگر بعدها كه رستوران خيلي معروف شد شايد اين كليدواژه مناسب باشد.

 


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

CRM چيست؟

CRM يا مديريت ارتباط با مشتري چند سالي است كه وارد حوزه بازاريابي و مديريت شده است.منظور از CRM كه مخفف مديريت ارتباط با مشتري مي باشد اين است كه ارتباط با مشتريانمان و نحوه پاسخ به نيازها و در خواست هاي آنها را به بهترين شكل مديريت كنيم ، كه اين امر باعث موفقيت روز افزون كسب و كارمان خواهد شد.
بايد اين را در نظر گرفت كه CRM (سي آر ام) تنها يك نرم افزار نيست.
امروزه برخي اوقات منظور از سي آر ام يك برنامه تحت وب يا نرم افزار است كه به سازمان ها اجازه مي دهد كه بيشتر بر روي فعاليت ها و روابط مرتبط با مشتريان ، خريداران ، تامين كنندگان و همكاران خود تمركز كنند در صورتي كه CRM از لايه استراتژي آغاز شده و در نهايت نرم افزارهاي CRM ابزاري هستند براي تسهيل در اجراي استراتژي هاي سازمان.

در واقع CRM مجموعه اي است از: فرايندهاي سازماني، افراد و تكنولوژي

تعريف CRM يا مديريت ارتباط با مشتري از ديدگاه فرانسيس باتل چيست ؟
از ديدگاه فرانسيس باتل CRM تعريف مشخصي ندارد؛ هر كسي آن را به شكلي تعريف كرده است.
حتي بر سر اينكه CRM مخفف چيست هم قطعيت كامل وجود ندارد و بعضي ها آن را مخفف Customer Relationship Marketing مي دانند.

 


اما چيزي كه مهم تر است اين است كه مديريت ارتباط با مشتري به چهار شكل كاملا متفاوت مورد توجه قرار گرفته است:

استراتژيك
عملياتي
تحليلي
تعاملي

CRM يا مديريت ارتباط با مشتري استراتژيك چيست؟
در نگاه استراتژيك به مديريت ارتباط با مشتري ، CRM يك استراتژي محوري و كليدي در كسب و كار است و قرار است مشتريان سود ده را جذب كسب و كار كرده و آن ها را براي ما حفظ كند.

CRM يا مديريت ارتباط با مشتري عملياتي چيست؟
هر فرايندي كه به نوعي با مشتري مرتبط است ، با استفاده از سيستم هاي نرم افزاري ، به ابزارهاي اتوماتيك تجهيز مي شود. مانند بازاريابي، فروش و خدمات مشتريان.

CRM يا مديريت ارتباط با مشتري تحليلي چيست؟
مديريت ارتباط با مشتري ، CRM ابزاري براي تحليل هوشمندانه داده ها و اطلاعات مربوط به مشتري با هدف هاي استراتژيك و يا عملياتي است.

CRM يا مديريت ارتباط با مشتري تعاملي چيست؟
مديريت ارتباط با مشتري ، CRM از تكنولوژي براي مديريت مرزهاي سازمان ، چه در رابطه با مشتري وچه شركاي تجاري استفاده مي شود و هر نوع داده و اطلاعاتي كه از مرزهاي سازمان عبور مي كند توسط اين سيستم مديريت مي شود.

براي مطالعه كامل اين مطلب كليدي حتما بر روي لينك زير كليك كنيد..

CRM چيست؟


برچسب‌ها:

بازدید: <~PostViwe~>

[ ]