چگونه سئوی سایت خود را بهبود دهیم ؟

بهبود سئو سایت یک روش بازاریابی دیجیتال است.محتوای خوب، استفاده از کلمات کلیدی، فعالیت در شبکه های اجتماعی موجب بهبود سئو سایت می شود.

 

یکی از روش های بازاریابی دیجیتال، بهره گیری از سئو یا بهینه سازی سایت می باشد. با کمک بهبود سئو سایت می توانید رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید؛ به این ترتیب بازدید از سایت شما افزایش پیدا می کند و در موتورهای جست و جو نظیر گوگل معروف خواهید شد. سئو کردن سایت بسیار گسترده است و تنها محدود به کار داخل سایت نمی باشد و به فعالیت های که در بیرون از سایت و در محیط وب انجام می پذیرد، نیز مربوط می باشد.
کاربران در بهبود سئو سایت، نقش قابل توجهی دارند؛ زمانی که یک کاربر از سایتی مثل نماشا راضی باشد، برای مدت زمان زیادی در آن می ماند و همچنین دوباره نیز به همان سایت بر خواهد گشت. افزایش رتبه سایت نقش اساسی در معرفی یک برند داراست. به دلیل اهمیت زیاد و تاثیرگذار سئو، در این مقاله ما بر آن شدیم تا با آموزش سئوی سایت به شما دوستان عزیز، بتوانید برند خود را از طریق دنیای مجازی به دیگران معرفی نمایید. در ادامه تعدادی از روش هایی که برای سئو کردن سایت مورد استفاده قرار می گیرد، بیان شده است.
تمرکز بر روی کلمات کلیدی برای بهبود سئو سایت

یکی از راههایی که موجب راهنمایی کاربران به سایت شما می شود، استفاده از کلمات کلیدی خوب و متناسب با محتوای سایت است. جالب است بدانید که مدیران سایت ورزش 3 اولین و مهم ترین قدم برای موفقیت سایت خود را انتخاب کلمات کلیدی منسب می دانند. بعد از انتخاب کلمات کلیدی مناسب، باید بر روی آنها تمرکز نمایید و متنی مناسب که در آن از این کلمات استفاده شده است، بنویسید و در سایت خود آپلود نمایید. این کار سبب می شود کاربران تمایل بیشتری برای سر زدن به سایت شما داشته باشند.

 

خرید بک لینک

بک لینک به پیوندی گفته می شود که از سایتی به سایت دیگر زده می شود. خرید بک لینک در گذشته بسیار موسوم بود و سایت هایی که از رتبه بهتر سئو برخوردار بودند، به سایت های دیگر یک لینک می فروختند. باید توجه دشات که این اصل تاثیر بسیار خوبی در بهینه سازی وب سایت دارد اما هم اکنون گوگل این کار را برخلاف سیاست های خود دانسته است و به عنوان یک تخلف برای سایت شناسایی می کند. استفاده از بک لینک باید به صورت کاملا طبیعی انجام گیرد که توسط گوگل به عنوان لینک بد شناسایی نشود. لینک شدن سایت شما در تمام صفحات سایت مقابل، فقط لینک کردن صفحه اصلی سایت، لینک شدن سایت شما در سایت غیر مربوط و ... از عواملی است که بک لینک را به عنوان لینک بد شناسایی می کند و سبب می شود که گوگل به سایت شما نمره ی منفی بدهد. بنابراین اگر دوست دارید که برای بهبود سئو سایت خود حتما بک لینک خریداری نمایید، حتما نکات لازم را در نظر بگیرید.
بهبود سئو سایت با رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی نوعی متن است که به منظور بیان فعالیت های سایت شما، اهداف و محصولات آن توسط شما یا شخص دیگری نوشته می شود و در سایتی معتبر با رتبه بالا آپلود می گردد. این متن در واقع تبلیغی برای فعالیت و سایت شما می باشد و به گونه ای نوشته می شود که تبلیغی بودن آن مشخص نباشد. از طریق لینک هایی که درون متن قرار داده می شود، سایت و برند شما تبلیغ خواهد شد. صاحب سایت نیز هزینه ای را برای قرار دادن این متن تبلیغاتی درون سایت خود، از شما خواهد گرفت. این نوع آگهی ها را می توانید در سایت ایسنا مشاهده فرمایید .رپورتاژ آگهی در سایت های خوب و معتبر، موجب افزایش چشمگیر سئوی سایت شما خواهد شد؛ اگر سایتی که رپورتاژ در آن قرار می گیرد، هم موضوع سایت شما باشد، این تاثیر چند برابر خواهد شد. البته این موضوع را در نظر بگیرید که سایتی که انتخاب می نمایید، باید دارای ویژگی های قابل قبولی از نظر سئو باشد، چون انتخاب سایت نامناسب نه تنها موجب از دست رفتن سرمایه می گردد، بلکه اعتبار سایت شما را نیز زیر سوال خواهد برد.

 

استفاده از تصاویر و فیلم برای بهبود سئو سایت

امروزه فضای مجازی به سمت ویژوال حرکت می کند؛ استفاده از تصاویر خوب و متناسب باعث جذب مخاطبان بیشتری خواهد شد. اگر به سایت هایی نظیر اینستاگرام نگاه کنید، متوجه خواهید شد که چگونه از تصاویر برای جذب هرچه بیشتر مخاطبان و در نتیجه کسب درآمد بیشتر استفاده می نمایند. استفاده از فیلم نیز از این قضیه مستثنی نمی باشد. در جایی که تصاویر نتوانند مقصود شما را بیان کنند، می توانید از فیلم بهره بگیرید. این اصل به درستی باید در ساخت سایت شرکتی استفاده شود زیرا کاربر شما با دیدن یک فیلم مناسب از محصول می تواند آنرا راحت تر خریداری کند. می تواند در استفاده از فیلم سبب می شود اطلاعات زیادی در مدت زمان اندکی به مخاطب منتقل گردد و در نتیجه باعث جذب مخاطبان به سایت شما گردد.

بهینه سازی محتوا برای بهبود سئو سایت

یکی از تاثیرگذارترین موارد برای بهبود سئو سایت، استفاده از محتوای بهینه سازی شده است. این محتوا نباید تکراری باشد و از دیگر سایت ها کپی شده باشد. همچنین باید در آن از کلمات کلیدی بهره برد. حداقل تعداد کلمه برای یک متن، 300 کلمه است و در صورتی که کمتر از این تعداد باشد، توسط موتورهای جست و جو بررسی نخواهد شد. گوگل به متنی که کمتر از 1000 کاراکتر داشته باشد، اهمیت چندانی نخواهد داد.
تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز نیز یکی از راه های کوتاه مدت برای بهبود سئو سایت است. با این روش می توانید در مدت زمان کوتاهی به صفحه اول گوگل بیایید، این نوع از تبلیغ در سایتی مانند دیوار مورد استفاده قرار گرفت و به خوبی نیز نتیجه بخش بود اما تا زمانی این روند ادامه دارد که هزینه هر کلیک را پرداخت نمایید.

ریسپانسیو بودن سایت

یکی از موارد دیگری که گوگل برای سئو به آن اهمیت می دهد، ریسپانسیو بودن سایت است؛ به این معنا که سایت شما در تلفن همراه و تبلت به راحتی باز شود و صفحات آن دچار بهم ریختگی نشود. این موضوع نه تنها باعث افزایش رتبه سایت شما در گوگل خواهد شد، بلکه کاربران نیز به آسانی از سایت شما در تلفن همراه خود استفاده می کنند و باعث رضایت آنان می گردد.


برچسب‌ها: آموزش، آموزش سایت، آموزش طراحی سایت، آموزش طراحی، آموزش ساخت سایت، آموزش دیجیتال مارکتینگ، آموزش بازاریابی، آموزش بازاریابی آنلاین، دیجیتال مارکتینگ، آموزش سئو، آموزش سئو سایت، آموزش بهینه سازی، آموزش بهینه سازی وب سایت، آموزش بهینه سازی موتور های جستجو،

بازدید:

[ ]